Bir poşet ipten patik çorap

Annekaz
25 Ocak 2009
3 Yorum

Bu haftasonu Annemdeydik ( kayınvalidem) bol yağışlı bir havada, uyku eksikliğinden bitap düşmüş halde çıktık yola..Cumartesi günü koca bir poşet ip aldım ana renkler ve pastel tonlarda, Annem namaz kılmanın dışında çok fazla yerinden kalkmadığı için uzun süredir bana “ip getir çocukların çeyizine oturduğum yerden çorap patik öreyim, sıkılıyorum” diyordu. Çok güzel ve düzgün örer , harika örnekler koyar en küçük ip parçasını bile değerlendirir. Eski zaman kadını neden olsa, Kaan geçen sene Kuran okumasını öğrendiği için ona torpil yapıp ilk önce onun çorabından başladı örmeye ..fotoğrafta gördüğünüz gibi çoktan başladı da yarıladı bile..Bir kaç hafta sonra eklerim buraya cıvıl cıvıl renkte patikleri..O zaman daha yakından gürürsünüz annemin marifetlerini.. =) Bu arada arkada gördüğünüz nevresimi elticiğim dikmiş. Desen seçimini eleştirsemde çok düzgün dikmişti. Kendisi dikiş kursuna gidiyor böyle fırfırlı bir nevresimden başlamış hocaları, çok şık olmuş. Harika kumaşlar alacağım kızlara dikecek söz verdi.. böyle kayınvalide böyle görümceler ve de böyle eltilerim oldukça benim çeyiz bakımından sıkıntım olmaz :))

Bunu da seversin  Çoraplar da kışa uyum sağladı
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
 1. birdutmasali dedi ki:

  ÇOK SEVGİLİ ANNE KAZ,
  YORUMLARINIZA VE TEMENNİLERİNİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER EDİYORUM.
  SAĞOLUNUZ..
  ÇOK ÇOK SEVGİLER.. nUnU

 2. Yavru Kaz dedi ki:

  anne pek güzel olmuş d a ben tam göremedim yengemin nevresimi…..

 3. pinokyoörgü07 dedi ki:

  benim anneminde bana her geldiğinde ördüğü bir battaniye var bitince oğlumun yatağına örteceğim ..anneler olmasa ne yapardık??sevgiyle kalın

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim