Bisküvi arası lokum

Annekaz
28 Şubat 2010
8 Yorum

Hep çikolata krizi olacak değil ya bu seferki lokum kriziydi canım lokum istedi deyince nedense herkes memnuniyetle onayladı . ( Bu aralar hep yeme içmeden yazıyorum yaza 90 kilo girmezsem iyi  :)

Eve lokum girerde bisküvisiz yenir mi yenmez tabiki ama lokumları bisküvi arası için uygun hale getirmek zor ezilecek eller yapış yapış olacak bunları yaparken bisküvi kırılacak bisküvi arası lokum yapılsa ne iyi olur diye konuşurken mutfağa gidip bunları yaptım. Lokumlar bisküvi arasına girecek kadar inceldi, ince dilim lokumlarla kolayca lokumlu sandviç yapıldı :))
Lokumları bisküvi kalınlığında yapması çok kolay, lokum kutusunun içine biraz pudra şekeri ve nisaşta serptim. Mutfak makası ile küp şeklinde lokumları ince ince kestim (bu çok kolay) kesitiğim lokum dilimlerini pudra şekeri ve nişasta karışımına buladım böylece ince dilim halinde lokumlarım oldu. Hatta daha minik minik olarak kesip aynı işlemleri yaparsanız bu şekilde minik sevimli lokum taneleriniz olur. Renk renk alırsanız çok daha al benili görünebilir..

 

Bunu da seversin  Değişik bir tat Soğan Kızartması
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (8)
 1. Esin (Huysuzbalık) dedi ki:

  Bunu yapmayacaktın bana :( Daha dün bahsettim çocukluğumun en sevdiğim lezzetidir diye bir arkadaşa ve bugün burada görünce yapıştım ekrana . Çok canım çekti çoooook.

 2. Esin (Huysuzbalık) dedi ki:

  Bunu yapmayacaktın bana :( Daha dün bahsettim çocukluğumun en sevdiğim lezzetidir diye bir arkadaşa ve bugün burada görünce yapıştım ekrana . Çok canım çekti çoooook.

 3. ANALI KIZLI HER TELDEN dedi ki:

  aaaaaayyyy çok lezzetli olur genelde annemler teyzemler bir araya geldiğimizde çoluk çocuk yaparız bu lokumlu bisküviyi yaa canımda istedi şimdi napsam acaba :)

 4. Cake Life Behiye dedi ki:

  çok tatlı bir paylaşım olmuş tşkler:)o kadar uzun zaman oldu ki lokumlu bisküvi yemeyeli, canım çekti yani:)

 5. Seda dedi ki:

  Bayılırım çocukluğumun en güzel lezzetlerinden afiyet olsun sizede…

 6. mamila dedi ki:

  Hımmm, çocukluğum geldi aklıma çook severim. Artık bunları yiyemiyorum, benim için bir bir tane yerseniz,diyeceğim ama sonrasını düşündüm…. vazgeçtim lokum tadında günler olsun sevgiler.

 7. karabidikim dedi ki:

  ablam görmesin atlardı sanırım ben tatlı sevmem ama tadını merak ettim şimdi.Afiyet bal şeker olsun

 8. Aygül dedi ki:

  Rahmetli babamı hatırladım:(Eskiden eve lokum ve bisküvi ile gelirdi.Akşam hep beraber otururduk.Bababcığım kendi elleri ile hazırlardı bize.Keşke eski günler geri gelse.Babam olsaydı da lokum olmasaydı:(

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim