Bizim evin sahipleri

Annekaz
6 Ağustos 2012
Yorum Yok

Bizim ev durumları biraz karışık..orası uzun hikaye ama büyük ihtimal bayram sonrası taşınacağımız  ‘yeni evimizi’  görmeye gittik dün. Mutfak tezgahları dolaplar, parkeler iç merdiven,petekler.. vs vs ufak detayları kalmış sadece. Taşınıp taşınmama korkusunda kararsızlığımız devam ederken evi çevreyi yakından incelemek iyi olacak diye düşündük çünkü şimdi oturduğumuz semtten çok çok uzakta kalıyor.

Biz evi incelemeye gittiğimizde bizi karşılayanlar evi bu zamana kadar sahiplenmiş güvercinler oldu. Balkonun her köşesinde güvercin yuvası var. Yumurtadan yeni çıkmış güvercinler, biraz daha palazlananlar, yumurta olanlar.. aklınıza ne gelirse boy boy :) ve tabi bol bol güvercin kakası.

Evin ufak tefeği bittikten sonra temizlenecek kaba temizliği yapacaklara balkonlara dokunmamalarını istedim ama ya sonrası? nasıl bozacağım ben bu kuşların yuvasını?  şimdi kuş yuvası için çözüm arıyorum ben kendi yuvamı düzenlerken başka yuvaları bozmaya doğrusu içim el vermez. Hani tek balkona yapsalar tamam o balkonu kullanmayacağım diyeceğim ama her balkonda yuvaları var, hatta ölmek için bile evin terasını seçmişler.. İşin iyi tarafı ise çiçeklerim ve terasa inşallah gelecek seneden itibaren kurmak istediğim mini sebze bahçesi için bol bol güvercin gübremin olması :)

Bunu da seversin  Uluslararası yorganlama festivali ve patchwork
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim