Bayramda eviniz mis gibi koksun

Annekaz
13 Ağustos 2012
1 Yorum

Bayram önerilerine devam.. Bu seferki öneri aslında sonbahar ve kış için çünkü portakalla yapılıyor ama limonla da ortaya harika  bir koku çıkacağına eminim. Bu çok eski bir yöntem yediğiniz kullandığınız limon ve portakal kabuklarını atmıyorsunuz. Bir tencerenin içine koyup üzerine biraz su doldurup kaynatmaya başlıyorsunuz. Evin içine dağılan mis gibi kokulu buhar evin her köşesine işleyecektir. Tabi bu işlemleri yaparken kapının pencerenin kapalı olması gerek.

Ayrıca portakal kabuğunu kaynatırken eğer seviyorsanız ki ben çok severim bir kaşık tarçın atabilirsiniz. Tarçın ve portakal karışımı ortaya daha keskin ve rahatlatıcı bir koku ortaya çıkaracaktır, aynı şey elma ve tarçında da geçerli ama elma kokusu portakal kabukları kadar keskin ve kalıcı olmuyor.

Evde koku önerileri bayram için bu şekilde, kimyasal kokular yerine daha doğal ve ekonomik olan bu yöntemi bayram sabahı uygulamanızı öneririm eğer evinizde havasızlık ya da nem nedeniyle sürekli koku sorunu yaşıyorsanız  haftada  bir kere uygulanması biraz daha etkili olacaktır.. Ama kokunun kaynağının giderilmesi tabi ki kesin çözüm için tek yol.. :)

Fotoğraf: Flickr

Bunu da seversin  Bayram için öneriler..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Seda dedi ki:

    Çok severim böyle anneanne yöntemlerini. Kendim ne bir anneye ne de anneanneye sahip olmadığımdan böyle şeyleri arar bulur, bunlarla ısıtmaya çalışırım içimi. Deneyeceğim, teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim