Blog yazılarınız twitter’da otomatik yayınlansın

Annekaz
13 Haziran 2011
5 Yorum

twitter

Twitter artık vazgeçilmezlerimizden, sürekli birilerini ‘follow’ ediyor ‘follow’ ediliyoruz. Twitter bloglar için de çok önemli fakat url kısaltma kopyala yapıştır derken blog yazılarını twittera girmeye üşenenler yazılarını otomatik olarak twitter da yayınlayabilirler.

Bu sayede daha çok kişiye ulaşır googlın pek değer verdiği minik mavi kuş da siz de yerinizi alabilirsiniz. Twitter da yazılarınızı otomatik olarak yayınlamanız çok kolay…

Önce size bir google hesabı lazım , var diyelim gitmeniz gereken adres Feedburner, gmail hesabınızla oturumunuzu açın.

Daha sonra karşınıza böyle bir kutu çıkacak

feedburner-twitter

Ben Huffingtonpost adresini kullandım siz kendi sayfanızın ve ya çok sevdiğiniz sitenin adresini yazabilirsiniz.Anne kaz zaten aylardır twittera bağlı  Next tuşuna basın

Karşınıza sitede yada blogunuzda bulduğu rss linklerini sıralar büyük ihtimal sizde iki tane çıkacaktır yazılar ve yorumlar, yazılar deyip next tuşuna basın

Daha sonra karşınıza  welcome let us born şeklinde feed url seçeneği çıkacak next deyip devam edin.

Karşınıza Congrats! Your feedburner feed is now live ile başlayan bir kutu çıkacak yine next deyip devam edin

 

 

 

 

 

 

feedburn

Yukarıdaki gibi Kutuları işaretleyip devam edin


feedburnerİşte şimdi hazır, Twitterda yayınlamak için yukarıdaki Publicize tuşuna basın

sosyal

Socialize  tuşuna basın…


 

Gmail hesabınıza bağlı twitter hesabınız varsa sistem otomatik olarak seçecektir başka bir twit hesabınız varsa  add a  twitter butonuna basıp ayarlayabilirsiniz.

Title and body yazı başlığını ve yazıdan küçük bir kısımın görünmesini sağlar  title seçeneğini işaretleyip sadece başlığı da alabilirsiniz . Additional’ın karşısına twittiniz önüne yada arkasına gelecek bir yazı yazabilirsiniz mesela.  En son yazım:, Son Dakika:, Taze taze: gibi..


Siz bu ayarları yaparken aşağıda twitlerinizin önizlemesini görebilirsiniz. İstediğiniz gibi olmuşsa activate deyip işlemleri bitirebilirsiniz.  Hepsi bu kadar :)

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (5)
 1. MARİFETLİ PERİ dedi ki:

  Teşekkür ederim Anne Kaz yazınız çok yardımcı oldu.
  Epeydir uyarmak istediğim bir konu vardı bu vesileyle de bunu da belirteyim. Blogger’da sizi takip ediyorken hemen hemen hiç yazım hatası olmuyordu. Com’a geçtikten sonra yazım hataları olduğunu fark ediyorum. Yazı denetimi kullanıyordunuz belki bilemiyorum. Bunu hata aramak gibi düşünmeyin lütfen. Sadece sizin fark etmediğinizi düşünerek uyarmak istedim.
  Dilerseniz yorumumu yayınlamayabilirsiniz.
  İyi çalışmalar…

 2. MARİFETLİ PERİ dedi ki:

  Yorumları onaylamıyormuşsunuz bunuda anlamış oldum:)

  • annekaz dedi ki:

   Yorumları onaylıyorum da anında onaylamam biraz zor oluyor, şu anda saat 9:30’a yaklaşıyor yeni gördüm mesela , Bir de siz hem ilk yorumunuzda demişsiniz ‘istersen yayınlama’ diye :) ama gerçekten yeni gördüm ayrıca istemediğim yorumu da tabi ki yayınlamam o da benim blog sahibi olarak hakkım değil mi :)

 3. MARİFETLİ PERİ dedi ki:

  Yanlış anlaşıldım herhalde. Benim acemiliğimden olsa gerek. Yorumu yaptıktan sonra sayfada hemen görününce, onay istemeden yayınlandı sandığımdan ikinci yorumu yazmıştım. Arada bir dakika var zaten:) Elbette istediğiniz yorumu yayınlayıp yayınlamama kararı size aittir.
  Ben de verdiğiniz yanıtı yeni gördüm mesela. Blogger’da olduğu gibi yorumlar mailime gelecek zannettim:(

 4. Hakan dedi ki:

  Çok güzel anlatmışsınız işime yaradı.
  Teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.