Facebook eğlenmelik twitter evlenmelik

Annekaz
24 Ekim 2011
Yorum Yok

Van Deprem’inde twitterde müthiş bir bilgi paylaşımı ve yardımlaşma oldu. Doğru paylaşılan her bilgi ‘doğru’  değildi ama niyetler iyiydi. Depremin Doğu Anadolu’da olması ve tam da şehit haberlerinin üzerine gelmesi nedeniyle  ‘oh olsun’ diyen de vardı canhıraş yardım toplayan da. Bu canhıraş kısmının ise çoğunlukta olması insanlık adına mutluluk verici… Twitter’da takip ettiğim insanların hemen hepsi iki gündür yardım RT leri firmalara yapılan özel ‘istekler’i, sonuçları ve saniye saniye gelişmeleri takip ediyorlar ettiriyorlar.

99 depreminde twitter olsaydı eminim çok can kurtulurdu. Enkaz altında kalıp sosyal medya sayesinde sesini duyuran ve adres verip yardım isteyen vatandaşlarımız da vardı.  Sanıyorum hepsine yardım ulaştı. Millet olduğumuzu  twitterdan an be an canlı olarak izledik ne güzel. Fakat facebook nedense sosyal medyanın bu insanı teline dokunamıyor, ya da benim takip ettiğim insanlar laylaylom belki ben de facebooka iyi zamanlarda,  twittera ise hem iyi hem kötü zamanda giriyorum.

Netice kamyon kamyon malzeme, TIR TIR gıda yardımı ve giyecek depremzedelere ulaştı, inşallah orada sağlam organize edilip ihtiyaç sahiplerine gram eksilmeden ulaştırılır.  Milletimizin başı sağolsun ,Twitter’i icad eden  Jack Dorsey’den Allah razı olsun :D

Twitter’en depremle bütünleşmiş videosu..

Bunu da seversin  Hep masada kaybediyoruz
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim