Bloglar yine yasaklandı

Annekaz
27 Mart 2011
Yorum Yok

Yasaklardan paçamızı kurtaramıyoruz. Gören duyan da derki yasadışı yayın yapıyoruz. Ben açıkcası çok sıkıldım. WP’de kullanmış birisi olarak aman geçmeyelim, sabredelim sıkalım dişimizilerden acaba geçsemmi diye düşünmeye başladım. Geçebilirim. blogspot uzantısından alan adına geçenler şu anda çaresiz. Yeni IP’lerin açıklanması bekleniyor ki bu da biraz zora girmiş durumda. Digitürk yeni IP açılırsa yeni bir yasaklama başvurusu yapacaklarını açıklamışlardı öyle de oldu. Şimdi google’ın yeni IP açıklaması  ne kadar geçerli bir çare düşünülür. Yapacak bir şey yok ben bir süreliğine blogspot adresime geçtim. Yasaklar uzun sürerse oturup tekrar düşüneceğim.

Blogger admin paneline nasıl girilir?

Blogspot admin paneline giremeyenler aşağıdaki işlemleri yapsınlar;
Bilgisayar masa üstü öğelerinden Ağ Komsularım’a sağ klik yapıp oradan Özelliklere gelsinler..
Önünüze açılan pencereden Yerel Ağ Bağlantısı’na sağ klik yapıp oradan da Özellikleri tıklayın.
Önünüze gelen menüden genelde hep en altta bulunan İnternet İletişim Kuralları (TCP-IP) ye tıklayarak o menünün özellikler bölümüne tıklayın.

Bu pencereden bilgisayarınızın bilgisayarınız için yol gösteren DNS numaralarını girebilirsiniz. DNS ayarları en alttadır.Üstteki IP numaralarına ve ağ geçidi ayarlarını sakın oynamayın.Çünkü ülkemizdeki ADSL ayarlarıa göre internet sunucularına otomatik bağlantı yapılmaktadır.

DNS ayarları için ilk sıraya 8.8.8.8 ikinci DNS numarası içinse 8.8.4.4 numaraları girerseniz Blogspot admin paneline ulaşırsınız. 

com uzantılı alan adından blogspot uzantılı alan adına geçmek içince su ayarları yapmalısınız.
Blogger admin paneline geldiğinizde, Yayıncılık kısmına tıklayın, orada şu anda hangi şekilde yayın yaptığınızı görürsünüz..(Mesela annekaz.com üzerinden yayın yapıyorsunuz..)
Orada size sunulan alternatif yayın şeklini yazıp altta çıkan doğrulamayı yaptıktan sonra yeni uzantılı adınızla bloggerınız yeniden yayında olur ancak eski bilgileriniz ve arşivinize siz kolaylıkla ulaşabilirsiniz ancak google’dan sizi arayanlar ya da konunuzu arayanlar size kolay ulaşamaz..Yeni taramalar çinse biraz zamana ihtiyacınız var.. 5 dakikada sürebilir aylar da…

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim