Body Worlds sergisi

Annekaz
26 Aralık 2012
Yorum Yok

bodyworld Body Worlds sergisi Ankara Kent Park’da bir süredir sergileniyordu. 31 Aralık son gün, kızlar gitmek için ölüp biterken tanıdıklar ayyyy ceset sergisine mi gideceksiniz dedi. Büyük kızım hemşirelik okuyor, biraz da o yüzden sergiye gidildi ama muhteşem bir sergi.

Body Worlds sergisinde bedenlerini sergiye bağışlayan insanların özenle temizlenmiş bir sürü sürü işlemden geçirilmiş cesetleri var. Ceninler, yaşlılar ergenler çocuklar.. beyin ayrıntıları kas ayrıntıları, kemikler..her şey ortada,  ilk başta kızların tepkisinden biraz çekindim ama benim çocuklarım da benim gibi normal değiller.

Sergiden çıktıktan sonra herkese anlata anlata bitiremediler. Kızların insan vücuduna, bilime saygıları hayranlıkları arttı, Allah’a inançları çoğaldı.

Gitmediyseniz 31 Aralık son gün. Sergi kolay kolay kurulup kaldırılacak bir sergi değil o yüzden bir daha Ankara’ya gelmeyebilir.. Benden söylemesi çocuklarınız ceset kavramını bilimsel olarak anlayacak yaştaysa götürün derim…

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim