Okuma yazmaya el yazısı ile başlamak!

Annekaz
23 Kasım 2014
Yorum Yok

Hiç yazı yazamayan 5-6 yaşındaki çocukların eğitime el yazısı ile başlaması ne kadar doğru? Bu sistem 9 yıldır var kızım ilkokula başladığı yıl okuma yazma el yazısı ile olacak şartı gelmişti  (şimdi sanıyorum 5. sınıfta düz yazıya geçiliyor ) ve şimdi yazısı hiç okunmuyor. Evet el yazısı biraz da kişiseldir ama el yazısı ile eğitime başlamanın çocuk üzerine ne etkileri var merak ediyorum. Öğretmenlerin bile  öğrencilerin sınav kağıtlarını okumakta zorlandığını düşünürsek tartışmaya açık demektir :) Konuyu facebook ve instagram sayfamda paylaştım hem öğretmenlerimiz hem velilerimiz çocuklarının ve öğrencilerinin üzerinden deneyimlerini yazmışlar. Bir kaç tanesini buraya ekliyorum diğerlerini verdiğim sayfa linklerinden takip edip siz de yorum yazabilirsiniz..

Deniz.. Benim kucuk kizimda 1sinifta bu sene ela talat rrrr ttttt lllll cildirmamak elde degil..

Dilek Ç. Sacmaligin daniskasi iyice kafalar karissin hicbirsey ogrenemeden buyusun gitsinler. Koyun lazim cunku memlekete egitimli olurlarsa itaat etmeyebilirler

Kubra K Zulüm beee

TC Dgalp… Hollanda daki mecburi el yazisinin ogretilmesinde amac.;Yazı yazma; dikkat, konsantrasyon, bellek, örgütlenme ve metodoloji dahil çeşitli insan yeteneklerinin gelişmesinde önemli bir rol oynar. El yazısı, öğrenmenin ilk adımıdır; bu nedenle yazı yazma ile şekillenen önemli psikomotor gelişmeler olmadan çocuklar ders konularını özümsemekte zorluk çekecektir.

Betül Y Ben duz yaziyla okuyup yazdim kişiliğimde problem yok bi meslek sahibiyim yeterince hatta fazla sosyalim nasil kisilik gelisimi gibi bi mana yuklediniz el yazisina bilemiyorum..anneyle cocugu .. cocukla okulu dusman ediyolar resmen..

Sevda V.. Ilk 4 te el yazisini en guzel şekilde yazmaya çalışıyor çocuklar. Tam en guzelini yazarken 5. Sinifta branş öğretmenleri geliyor ve duz yazi yazmalarini istiyor.cocuklar da bocaliyor.bu nasil çelişkidir

Bunu da seversin  Kaliteli Bebek Bisiklet Modelleri Isabel Abbey'de

Sultan E.Ben İsveç’te yaşıyorum bu saçma sapan eğitim sadece Türkiye ye mahsus. El yazısı diye tutturmuslar burada çocuklar pc ile yazıyorlar okul çocuklara birer pc verdiler tüm dersler ordan görülüyor.

TC Nilgün F.Oğlum 5. Sınıf.Şimdi de düz yazın diyorlar. Ben de çıldırma noktasındayım.

sahin… Ilkokul 1. Sınıfta çocukları okuldan soğutup sonra niçin eğitim seviyemiz düşük diyoruz. Sağlıklı bütün çocuklar okuyacak ve yazacak ama okulu ileride sevecek mi?

Facebook’da yer alan 65’den fazla yorumu facebook sayfamdan okuyabilirsiniz, ayrıca aşağıdaki instagram sayfamdaki görseli de tıklayarak instagram kullanıcı annelerin yorumları inceleyebilirsiniz.
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim