Böğürtlen toplamaya gidiyoruz gelir misiniz?

Annekaz
29 Ağustos 2008
4 Yorum

Biliyorsunuz böğürtlen kendi kendi yetişen toplaması birazda zahmetli ama çok lezzetli bir meyve.Her sene bu zamanlar tam mevsimi.Bizde ailecek Elmadağ yollarına düşüp bahçeye bağa inip böğürtlen topluyoruz.Özellikle reçeli muhteşem oluyor.Hayallerimden birisi de bu tür geziler yaptırmak mesela elma toplama etkinlikleri yada böyle böğürtlen mevsimine göre meyveler sebzeler yemişler Avrupa da bu tür ticari gezintiler yaptırılıyor.Mesela adamın elma bahçesi var belirli bir giriş ücreti alınıp elma toplanıyor piknik yapılıyor ve bir sürü etkinlik tabi ki bunun için uygun bir ortam şart Şehirleşmenin arttığı zamanımızda ayaklarını toprağa değdirip dalından meyve yemenin lüks olacağını düşünüyorum..Böyle bir organik turizm hayalim..her neyse Haftasonu böğürtlen avındayız kısaca belki ilerleyen yıllarda böyle bir girişimde bulunurum kısmet..:)

Bunu da seversin  Çifte Bayram, Üçlü bayram!
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. Rüzgar dedi ki:

  Harika olur gerçekten de. ne kadar keyifli bir organizasyon. Bu arada artık blogspottayım sevgili Anne Kaz. Yeni adresim gimmemamalove.blogspot.com
  Sevgiler

 2. nilüfer dedi ki:

  bögürtlene bayilirimmmmm….bende gelebilirmiyiiiim lütfenn lütfenn :))

 3. nalan dedi ki:

  elmadağ yolu neresi,kaç km,bende bayılırım böğürtlen yemeye
  kocamı kandırsam beni götürse

 4. dharma dedi ki:

  ben de ben de ben dee :)
  kesinlikle!
  keşke yapılsa gerçekten böyle aktiviteler, turlar…
  benim bildiğim kadarıyla yurt dışında insanlar kendi toplayacaklarını toplayıp sonra toplamak isteyenleri bağa salıp, çıkışta da ellerindeki kovaları tartarak belli bir para alıyor… tabi Türkiye’de az para ödemek için kilo kilo bağda böğürtlen yiyerek cırcır olanları mı görürüz , ceplerini doldurguğu için tüm kıyafetini berbat edenleri mi onu bilemem :)
  çok uzun oldu
  kısaca; ben de gelmek isterim!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim