Çekirdekli üzüm suyu..

Annekaz
16 Şubat 2010
3 Yorum
Bu günlerde üzerimde bir ağırlık bir uyuşukuk var. İki gündür havalar mevsim normallerinin üzerinden ondan mıdır nedir bilmiyorum ama derhal bu uyuşukluktan kurtulmam lazım. Meyve suyunun bu tür mevsimsel ruh hallerine ne kadar yararlı katkısı var net olarak bilmiyorum, elma sirkesi ve elma suyu bu uyuşukluk durumuna çok iyi geliyor yani en azından ben öyle hissediyorum, bunun yanı sıra yeni keşfettiğim çekirdekli kabuklu üzüm suyuda gayet iyi.
Hep denir üzüm çekirdeği kabuğu şöyle yararlı böyle yararlı peki kabuğu ve çekirdeği ile sıkılan üzüm suyu..Bi kaç gün önce görüp bi kaç şişe aldım yüzde yüz üzüm suyu bu şekilde kabuğu ve çekirdeği ile birlikte sıkıldığı için üzüm sütü de deniyormuş. Gerçekten şekersiz hani bazı etiketlerde yazar ya şekersiz diye ama içine tatlandırıcı eklenir öyle değil, şekersiz olmasına rağmen bana göre çok tatlı. Sanıyorum siyah üzümden elde edilmiş, üzüm suyunun bu şekilde tüketildiği zaman çok faydalı olduğu yazıp çiziliyor.
Üzüm suyu vücudun  hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlar
Cildin yaşlanmasını geciktirir
Romatizmal ağrılara iyi gelir
Bedensel zihinsel yorgunluğa iyi gelir :)
Vücudu toksinlerinden arındırır
Kalp sağlığına iyi gelir
Bağırsak ve boşaltım sistemini düzenler..
Gibi pek çok başlık bulunuyor, doğal olan meyve suları günlük kullanımda tabiki çok yararlı çekirdekli üzüm suyu da bu kullanımda değişik bir tat ve alternatif olarak yerini alabilir..
Nostalji
Elma sirkesi faydalı mı
Bunu da seversin  Mevlid Kandili kutlu olsun..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
  1. Happy Mixy dedi ki:

    hemen alıp deniycem güzel gözüküyor.bazı üzüm suları insanın ağzında buruk bir tat bırakıyor işte onu sevmiyorum ama bunuda denemek lazım tabi

  2. yasamladans dedi ki:

    süper bir şey gerçekten..hatta şu anda içiyoruz kızımla birlikte…

  3. Emre Kocaman dedi ki:

    Ben Newking Çekirdekli üzüm suyunu alıyorum. gerçekten tüm ailem fayda görüyor şaka gibi ve ailemizin bütçesine göre. doğal herkese kesinlikle tavsiye ediyorum!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.