Bol karpuzlu meyve salatası

Annekaz
6 Ağustos 2019
Yorum Yok

Karpuz ile ilgili son yıllarda itici haberler ortaya atılsa da karpuz yazın en bol bulabileceğiniz ve her daim tüketebileceğiniz bir meyve. İlk hasat fiyatları ithal olduğu için normal meyvelere göre biraz pahalı olsa da Adana karpuzlarının olgunlaşması ile artık bol bol tüketebiliriz.

Karpuz bilim adamlarına göre %98’i su olan bir meyve. Karpuzu sabah, öğlen, akşam yani canınız ne zaman isterse o zaman tüketebilirsiniz. Her zaman iştah açıcı, her zaman serin her zaman mükemmel.. İster yemeğin yanına, ister atıştırmalık isterseniz meyve salatasının ana bağlayıcı meyvesi olarak kullanabilirsiniz.

Karpuz Salatası;

Karpuzlu meyve salatası

Orta büyüklükteki bir karpuzu ikiye ayırın. Karpuzun için ister bir yemek kaşığı ile lokmalık olacak şekilde kaşık kaşık dışarı çıkarın. Kaşıkla boşaltma yaparken çekirdeklerini ayırmanız meyve salatanızın daha rahat tüketilmesini sağlayacaktır. Ya da karpuz yarım halde iken doğrudan blander ile karpuzu su haline getirebilir süzerek yeniden kabuğun içine koyabilirsiniz.Sonrasında içini doldurmak tamamen damak zevkinize kalmış. Mevsim meyvelerinden seçeceğiniz bir harmanlama ile müthiş bir meyve salatasına sahip olacaksınız.

Bunu da seversin  Kardan Adam Pasta
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim