Boyama sayfalarında matematik

Annekaz
24 Haziran 2016
Yorum Yok

Okullar tatile girince çocuklar bildiklerini unutmasın özellikle matematik konusunda eğlenceli çözümler bulmak gerekli. 1. sınıf, 2. sınıf hatta 3. sınıfların matematik derslerini severek yapması çoook önemli defalarca yazdım.

Matematiği sevdirmek demişken MentalUP’ın eğlenceli matematik oyunlarını da denemenizi tavsiye ederim. Buraya tıklayarak hemen deneyebilirsiniz. MentalUP’ın oyunları çocukların promlem çözebilme, işlem yapabilme ve matematiksel becerilerini geliştiriyor.

Genelde bu tür eğlenceli matematik çalışmalarını da okul kategorisinde bulabilirsiniz. Ben seviyorum çocukların da seveceğini düşündüğüm basit toplama çıkarma boyama sayfaları ile bu sefer karşınızdayım.

Bu boyama sayfalarında amaç boyanacak yerdeki soruyu çözüp çıkan sonucun karşısındaki renge göre boyamak böylece boş alanları kendi başına problem soru çöze çöze tamamlayacak. Bu çalışma sadece 4 işlemi değil aynı zamanda bütünün parçalarını yapa yapa tablonun tamamını ortaya çıkarmasını sağlayacak. Başarı duygusu önemli başardıkları ile takdir görmek önemli o yüzden bırakın tek başına yapsın.

Ayrıca evdeki boyama kitaplarını böyle işlemleri siz yazıp benzer bir renk tablosu oluşturabilirsiniz.

Bunu da seversin  Matematik ağacı - okul öncesi ve ilk okul çağı
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim