Mandallarla matematik alıştırması

Annekaz
11 Ocak 2014
Yorum Yok

Matematiğin ilkokul yıllarında ne kadar önemli olduğunu bir çok kere yazdım. Matematik 4 işlem çarpım tablosu ilk yıllarda sağlam olarak verilirse ve çocuk matematiği severse inanın ilerde okul yaşantısında matematik açısından zorluk çekmez. Temel matematikte öğretmenin önemi büyük matematiği sevdirerek giderse çocuklar sayısal açıdan kazanılmış olur. Şimdi 1. sınıfa giden öğrenciler okumayı çoktan öğrendiler, şimdi sıra matematikte aynı şekilde 2. sınıfa giden minikler toplama çıkarma yaparak matematiğin temellerini atmaya başladılar.

MATEMATİK

MATEMATİK TOPLAMA

Yukarıdaki mandallarla  ve dondurma çubuğu ile matematik çalışması hem kolay hem çok ucuz hem de çok eğlenceli.. Tahta mandallara sayılar yazılıyor mesela 3 takım 0 – 9 arası rakamlar, 3 adet dondurma çubuğuna artı + , eksi – ve  eşittir =  işareti  yazarak fotoğraftaki gibi hazırlamak gerek. Bundan sonrası size ve çocuğunuza kalıyor ister toplama ister çıkarma işlemi yapın hem el hem de zihin alıştırması yapacaklardır.

Mandalları önüne koyun, işlem yazan dondurma çubuğunu da ve sayıları seçip takıp sonuç yazan mandalı takmasını sağlayın..isterseniz mandalları boyayabilir daha eğlenceli hale getirebilirsiniz..

Bunu da seversin  Her yerde kağıt çiçekler
Etiketler: , ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim