Matematik ağacı – okul öncesi ve ilk okul çağı

Annekaz
4 Kasım 2015
Yorum Yok

Matematiğin öğrenimi konusunda pek çok alternatifi bu sitede görebilirsiniz. Her çocuk matematiği tek bir şekilde öğrenemez bazı çocukları dokunmalı görmeli yazmalı hatta oynamalı. Matematik öğretmede kalemle kağıtla zorlananlar için işte size işlem ağacı.

OKUL-ÖNCESİ-MATEMATİKRenkli fon kartonlarından yapılan bu matematik ağacı basit toplama çıkarma çarpma ve bölme işlemleri için kullanılabilir. Zar ile sayılar düğme yada böyle minik pompomlarla rakamlar gösterilebilir. Kullanılan şeritle çocuk işlemin doğru halini gösterir. Bu tür küçük emeklerle yapılan alıştırmalar bazen yazarak çalışmaktamn çok daha etkili olabiliyor.

BU MATEMATİKSEL İŞLEM OYUNLARINI DA MUTLAKA İNCELEYİN DİYE PAYLAŞTIM

Aşağıdaki oyunlar, içerisinde 60’tan fazla oyunlaştırılmış egzersiz olan MentalUP Eğitici Zeka Oyunu‘ndan alıntıdır. Oyunu oyna butonuna basarak hemen deneyebilirsiniz.

Düzenli kullanımda MentalUP, çocukların düşünme ve öğrenme becerilerini geliştiriyor.

toplama çıkarma çarpma bölme oyunu çarpım tablosu oyunu

Bunu da seversin  Grilerinizi boyamayın uyum sağlayın - Saçlarda doğal gri modası
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim