Bu hafta pazardan neler aldım?

Annekaz
8 Ağustos 2011
1 Yorum

Haftada bir olan pazar alışverişimin raporunu yazmak istedim :) Bu hafta pazar ramazan dolayısı ile çok kalabalıktı önce bunu belirteyim fiyatlar genel olarak normaldi ama mesela biber mevsimi olmasına rağmen pahalıydı Bamya da tezgahlara yeni düştüğü ve klasik yüksek fiyatı ile cep yakanlardan. Bakalım neler almışım ..
  Üzüm: Karpuzun yavaş yavaş çekildiği günlerde ramazanda iftardan sonra hararetiniz alacak buz gibi yeşil tatlı Hasan Dede üzümü olmazsa olmaz. Kilosu 2 lira.

Bamya: En sevdiğim sebzelerden, tarifi için tıklayın çook minik minikleri yoktu ama yine de fena değildi. Çankırı’dan kaynanam getirdi diye çığırtkanlık yapan pazarcıdan 5 lira karşılığında 1 kilocuk alındı.

Taze Fasulye: Eh artık yaz klasiği zeytinyağlı iyi gider, yanına pilav ve cacık çok klasik değil mi :) ama koskoca! annekaz da bir fasulye tarifi yok ya da yazdım bulamadım.

Kırmızı biber: Kışlık Biber közleme için erken olsa da pazarlarda kırmızı biber bulmak bir süredir mümkün. Salatalarda sarma ve sarımsaklı olarak sofralarda yer alıyor dakikalar içinde bitiyor. 2 kilo aldım kilosu 2 liraydı

Sarımsak: Pazarcı taş köprü sarımsağı dedi ama.. boy boy vardı en küçük boyluların kilosu 5 lira, en büyüklerinki 12 liraydı ama gerçekten çok iriydi. Taşköprü sarımsağı çıkar biter gerçek Taşköprü sarımsağı uygun koşullarda güzel saklanır o yüzden kışlık olarak almak isteyenler için bu aralar zamanı diyebiliriz. Ben küçük boylarından 1 kilo aldım.

Domates: Ayaş domatesi kilosu 1 liraydı, oldukça lezzetli ve kokuluydu. 3 kilo aldım. daha ucuz domatesler vardı ama ramazan dolayısı ile bizde tüketimi azaldığı için az ve öz olsun dedim.

Patlıcan: Çocuklar hünkar Beğendiyi çok seviyor bu hafta içi yapacağım 2 kilo aldım, kilosu 75 krş

Bunu da seversin  Ramazan Yemekleri - İftar Sahur 2

Şeftali: Mevsim meyvelerinden, koklayarak hafif yumuşak olanlarını almak lazım Şeftalili keki deneyebilirsiniz.2 kilo aldım, kilosu 1,5 lira

Armut: Sarı armutlar vardı tiplerini pek beğenmedim ama eşim ısrar etti tadı fena değil ama dolapta fazla dayanmaz. 2 kilo aldım . kilosu 1,5 lira. Armutlu güllaçlı tatlı  bu mevsimde olur mu olur.

Yeşil biber: Biber beni şaşırttı 1 kilo aldım. Kilosu 2,5 lira

Patates: Taze patatesin son günleri, 4 kilosu 3 lira mıydı. unuttum emin değilim :S

 

 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. füsun dedi ki:

    Sarmısakları farklı saklama yönteminiz var mı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim