Yoğurt organik kap plastik

Annekaz
10 Temmuz 2012
2 Yorum

Gördüğünüz yoğurt yağlı koyun yoğurdu dün köyden geldi.. Yanında hediye gözlemelerle. Köye gittiğim zaman süt yoğurt  alıyorum. Süt neyse su şişelerinde falan hallediliyor da yoğurt her zaman sorun ya dönüşümlü olarak kaplar vereceksiniz boşu al doluyu ver misali ya da artık kepçe kepçe bulanan plastik eski bir yoğurt kabı o da bulunursa.. eve getireceksiniz ki genelde süt alıp yoğurdu kendim yapıyorum.

Sürekli yoğurt satan bununla geçimini sağlayan köylüler çözümü bulmuş.

Şu marketten aldığımız yoğurt kaplarının üzerine marka basılmamış olanı  sorunu çözmüş.Görünüş olarak market yoğurdundan farkı yok ama işte içindeki lezzetli koyun yoğurdu. Şimdi dolapta, bakalım aynı kapta farklı mayalanma şartlarıyla kaç günde ekşiyecek ya da neler fark edecek…

Bunu da seversin  Bross’u Yakından Tanıyalım
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. ferda dedi ki:

    koyun yoğurdu dolapta çok uzun süre durur. uzun süre durması sizi yanıltmasın yani. maharet kapta değil, sütün cinsinde. halamlar 10-15 kg yoğurt mayalayıp ertesi seneye kadar kullanırlar. ben de geçen sene almıştım ama eşim ve çocuklarım pek sevmiyorlar. Ayran ve çorbaya çok güzel yakışır koyun yoğurdu. tadı çok yoğun olmasın diye inek yoğurduyla da seyreltiyordum ben. Bir de koyun yoğurdu mayalık olarak kullanılmaz. koyun sütü inek yoğurduyla mayalanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim