C vitamini ile saç boyası silme nasıl yapılır?

Annekaz
31 Temmuz 2017
Yorum Yok

Saçlarınızı boyadınız ama pişman oldunuz ya da rengi çok koyu geldi saç boyanızı silmek istiyorsunuz nasıl yaparsınız? C vitamini ile saç boyası silme diye bir metod olduğunu biliyor musunuz?

Saç boyamak tecrübe ister ama bu rağmen bazen istediğiniz renk olmayabilir saçlarınızı açmadan ya da açarak saçlarınızı herhangi bir renge boyayıp pişman olduysanız bunun dönüşü yok değil eczaneden alacağınız 6 -7 liralık C vitamini ile saçlarınızı boyamadan önceki haline çevirebilirsiniz. Bunun için size gerekli malzemeler.

C VİTAMİNİ İLE SAÇ BOYASI SİLME

C VİTAMİNİ İLE SAÇ BOYASI SİLME

C vitamini ile saç boyası silme için tarif ve malzemeler

C vitamini toz ya da ampul şeklinde olur. Ben ampul kullandım fotoğrafta gördüğünüz saç için 2 ampul yeterli ama saçınız uzunsa bir adet daha kullanabilirsiniz.

Göz kararı şampuan 1 bardak kadar mesela

Sonrasında yıkamak için şampuan ve saç kremi mümkünse saç bakım yağı..

C vitamini ile saç boyası silme işlemine başlamadan önce bir kaç noktayı hatırlatmak isterim bu boya akıtma işlemi alttaki renk açık üstteki renk koyuysa çok daha etkili oluyor ama mesela kahve üzerine siyah boyadınız bunun için de etkili olur ama saçlarınızı açtırıp yine daha açık bir renge boyayınca mesela açık pembe ya da karamel ya da sarı tonlarına boyadığınızda rengi birazcık açılır ama silinmez. Bunları dikkate alın

C vitamini hap ya da efervesan tablet halindeyse  iyice eziyoruz toz haline getiriyoruz. 1 bardak şampuan ile macun kıvamına getiriyoruz içinde top top kalmayacak kuru taranmış saça kuru yer kalmayacak şekilde iyice sürüyoruz.

Kafamıza bir bone takıp 1 saat kadar saçımızı bu şekilde bekletiyoruz. Saçı kurutan bir maske olduğunu söylemeliyiz bunun için banyoda saçınızı yıkarken nemlendirme etkili bir şampuan ve saç kremi kullanmanızı öneririm nemli iken de bir saç bakım yağı saçınıza iyi gelecektir ben pantene yoğun bakım kullanıyorum. Saçlarınızı kurutun hepsi bu.

Bunu da seversin  Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Pratik Yöntemi

c vitamini ile sac boyasi

Saçlarınızın çok ince telli ve kırılgansa iki haftada bir saçlarınız kuvvetli ve kalın telli ise ertesi gün işlemi tekrar edip boyayı biraz daha akıtabilirsiniz.  C vitamininin saçlarınızı beslediğini düşünmeyin saça zarar bile verebilir. dikkatli kullanmak lazım. Biz pembe saçın üzerindeki mavi boyayı akıtmak için kullandık ve başarılı olduk.

c vitamini ile sac boyasi silme ff

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.