Kızıl saçların bakımı nasıl yapılır?

Annekaz
13 Mart 2016
Yorum Yok

Kızıla boyanmış bir saç güzel olabilir ama maalesef bakımı çok zor. ( En iyi kızıl saç boyası ve boya tarifi )  Kızıl saç boyasının ömrünü uzatmak ve saçı sağlıklı parlak bir görünümde tutmak için ekstra çaba ve bakım ürünleri kullanmak lazım. Kızıl saçın ömrünü biraz daha uzatmak için neler yapmadım ki… mesela her banyoda saçlarımı şampuanlamadım sadece kremledim saçlarım yağlı değil ya da kolay kolay yağlanmıyor yani gerçek anlamda saçın kirlenmesi kolay kolay gerçekleşmiyor bu durumda neredeyse iki günde bir alınan duşun bile  sadece saçları yıprattığını söylemem gerek.. işte bunun için her yıkmada şampuan kullanmadım tabi kullandığım ekstra ürünler de var.

Prozinc  ile blog tanıtım etkinliklerinde tanıştım. Ebru’nun, Madam Fikir’in ve Sevgi’nin etkinliğinde Prozinc  Saç Bakım ürünleri hediye edildi. Saçlar kızıl boyalı olunca renk koruma konusunda oldukça iddialı olan Prozinc  Quinoa serisini tercih ettim. Sıradan saç yıkamasına göre kızıl saç rengimin Prozinc Quinoa  serisi ile çok daha uzun ömürlü olduğunu fark ettim ve son zamanlarda favori saç ürünüm haline geldi.

koleston-aşk-alevi-ombre

Prozinc Quinoa yağ ve şampuan – Boyama 2. haftasında

Saç bakımı yapmayı severim, haftada bir Prozinc  Quinoa yağı ile saçlarımı dipten uca masaj yapıp taradım tepemde toplayıp bir kaç saat boyunca bu şekilde beklettim. Prozinc Quinoa Şampuan ile yıkadıktan sonra kurulayıp şekil verdim.  Normal şampuan ve yıkamaya göre, kızıl saç boyası neredeyse 3 kat daha fazla dayanıyor.

Ayrıca evde saç boyası yaparken boyanızın içine Prozinc  Quinoa yağı ekleyin sonuç çok daha başarılı olacaktır.

Sonuç olarak; Prozinc  Quinoa yağı ve şampuanı  ettiği saç rengi koruma konusunda oldukça başarılı. Saçlarının rengini uzun süre korumak isteyenler için harika bir seçenek.

prozonic-renk-koruma-serisi

Prozinc  Quinoa yağı içeriği;

Bunu da seversin  Tuz Hamuru ve tuz hamurundan dekoratif objeler

 Zea Mays Germ Oil: Tocopherol içerir. Saç şaftının onarılmasına yardımcı olur.
Squalane: Zeytinden elde edilir. Saçı nemlendirir ve yumuşatır.
Camellia Kissi Seed oil: A, B, c ve E vitamini içerir. Saça parlaklık, yumuşaklık verir ve kolay şekil almasına yardımcı olur. Hasarlı saçı besler.
Sunflower Oil: Saç derisini nemlendirir. Etken maddelerin saça ve saç derisine iletilmesine yardımcı olur.
Coconut Oil: Saçı yumuşatır. Hasarlı saçı besler ve saç kütikülünü güçlendirir. Kepeğin önlenmesine yardımcı olur.
Jojoba Oil: Bütün saç tipleri için kullanılır. Yağlı saçlarda yağ bezlerinin aktivitesini düzenler ve yağlanmayı önler. Kuru saçlarda da nemlendirerek kepek ve kuru saç derisi oluşumunu engeller. Hasarlı ve kırılmış saçları onarır. 

Prozinc  Quinoa yağı: 60 TL

Prozinc Quinoa şampuan: 33 TL

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.