Çamaşır makinesi deterjanı bittiyse ne kullanabiliriz?

Annekaz
27 Ocak 2024
Yorum Yok

Çamaşır makinesi  bence dünyanın en iyi icadı :) İnternetten bile iyi şaka şaka çamaşır makinesiz bir hayat düşünemiyorum. Ya Çamaşır makinesi deterjanı bittiyse ne yaparız? yerine ne kullanabiliriz?

Çamaşır makinesi deterjanı alternatifleri

Bulaşık makinesi deterjanı bittiyse ne kullanabiliriz? konusundan biraz daha rahat bir durum olduğunu söyleyebilirim. Çünkü çamaşırlar yüz yıllardır pek çok  çeşit deterjanla yıkanıyor.

İşte evde Çamaşır makinesi deterjanı kalmamışsa alternatifler..

  1. SABUN: Sabunu rendeleyip özellikle beyazlar için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
  2. BULAŞIK MAKİNESİ DETERJANI: Fazla köpürmemesi ve iyi bir temizleyici olması nedeniyle renkli beyaz her çamaşır için kullanılabilir. Toz ise deterjan gözüne, tablet ise çamaşırların ortasına koymanız en doğrusu olur.
  3. ÇAMAŞIR SODASI: Genelde deterjanla karıştırarak kullanıyoruz. Tek başına da işe yarar. Bir bardak kaynar suya 2 kaşık soda ekleyip karıştırın. Makine su alırken ekleyin. en etkili soda kullanma yöntemi budur.
  4. ELDE YIKAMA DETERJANLARI: Bulaşık ya da elde yıkama çamaşır deterjanları ÇOK AZ kullanmak kaydı ile olabilir.
  5. ŞAMPUAN: Renklileri harika yıkıyor itiraf etmek gerekirse bir süredir renkli çamaşırlar için şampuan kullanıyorum. Ucuz şu  5 kiloluk olanlardan tavsiye ederim.
  6. DUŞ JELİ: Renkli ya da beyaz çamaşırlar için az miktarda kullanılabilir.
  7. KARBONAT: Aslında her alternatifin yanına eklenebilir. Tek başına malesef leke çıkarma vs gibi bi etkisi yok.

Bu yöntemler bir kaç kerede çamaşır makinenize zarar vermeyecek masum yöntemler. ama her zaman üreticilerin tavsiye ettiği yöntemleri kullanmak tabi ki en uygunu.

Bunu da seversin  Seyahate Çıkarken Yanınıza Almanız Gerekenler
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim