CHP’de kadın milletvekili olmak ya da olmamak

Annekaz
11 Mayıs 2010
7 Yorum

Deniz Baykal ve Ankara Milletvekili Nesrin Baytok’un beraber oldukları iddia edilen görüntüler Cuma günü akşam saatlerinde ortaya çıktı, duydum inanmadım izlemedim görmedim ama sanıyorum bir yalanlama gelmedi.

Ne yalan söyleyeyim rüyada görsem hayra yormazdım, tanıdığımız Baykal, disiplinli çalışkan eşine aşık mütevazi bir hayat yaşayan bildiğimiz torun sahibi bir dede beklemezdim Baykal istifa etti, Baytok’da istifa edecektir. Baykal’ın gidişi yıllardır içinde bulunduğu çizginin çok dışında oldu şu anda Türkiye’de kimin yerinde olmak istemezsin soruna cevap bir Baykal iki Baytok olurdu, gerçi belli olmaz geri dönebilir. İnsanlar şaşırabilir hatalar yapabilir günah işleyebilir bu sadece kendisini bağlar. Görüntüler nasıl çekilmiş nasıl servis edilmiş hangi amaçlar uğruna yayımlattırılmış bilmiyorum ama çok iğrenç bir durum . Benim kızdığım beni asıl üzen tek nokta ise kadın milletvekilin milletvekilliği bu şekilde aldığı iddiaları. Siyaset kadınlar için zaten zor bir de benzer bir yargı  eklenirse meclisin kapısından içeri giren her kadına acaba gözüyle bakılabilir mi?

Zaten renk olsun diye belirli sayıda kadın milletvekili çıkaran partiler artık kadın milletvekili göstermeye çekinecekler, ve çok dikkatli seçecekler. CHP’li kadın milletvekilleri oturup bu konuda neler yapabiliriz bu durumu nasıl temizleyebiliriz diye düşünmeliler. Hani bu tür kasetler olabilir gerçek ya da montaj her neyse ama bir milletvekilliğin hele kadın bir milletvekilinin bu şekilde parlamento pazarlığı yapması mideler kaldırmaz. Baytok bir açıklama yapmalı ve eğer görüntüler doğruysa ucuna istifasını eklemeli..Baykal Pensilvanya çıkışı ile dönerse güçlü olacağı kesin ama olan yine Baytok’a oldu. Sanki durum bu kadar basit değil ya bakalım başımıza ne çoraplar örülüyor..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (7)
 1. FADİŞ dedi ki:

  Haberi duyar duymaz şimdi Baytok'a neler olacak dedim içimden. Haberin yalan olmasını çok istedim ama yalanlama gelmedi. Özel hayatın böyle çirkin bir şekilde işgal edilmesi, medyaya servis edilmesi yeterince kötüyken bir umut bu haberin yalan olduğunun ilan edilmesini istedim. Sonuç; hayal kırıklığı.

 2. demoşo dedi ki:

  arkadaşlar yalanlama olmasa bilee bu onların özel hayatı öyle seks falan yapmıyorlarmış yani izleyenlerden duydum sadece aralarında bir yakınlaşma olmuş bu medya olayları nasıl abartıyor.Bir siyasetçi diye başkasına ilgi duyamaz ya da yakınlaşamaz diye birşey yok bence bu çok kötü bir oyun gerçekten de.Biz de çevremizden başbakanın Gazi Hastanesinde bir doktor sevgilisi olduğunu duyuyoruz.

 3. Anne Kaz dedi ki:

  Demoşo kesinlikle haklısın kimin ne yaptığı tabiki bizi lgilendirmez fakat benim şehrimi temsil eden beni temsil eden bir politikacının üstelik bir bayan olarak oraya nasıl geldiği beni çok ilgilendirir zira burada dedikodu değil yalanlanmamış bir kaset var duymak başka görmek ve olayların bu noktaya geldiğine bizzat şahit olmak başka, başbakan hakkında söylediğin sadece bir duyum zira baykal da başbakan da hakkında binlerce ithamda bulunulabilinecek insanlar başbakana marslı baykala da venüzlü denebilir duyumun sınırı yok..

 4. birben dedi ki:

  görüntüleri izleseydiniz böyle konuşmazdınız sanırım..yıllarını siyasete vermiş,geşmişi olan bir parti liderini,bide sürekli etrafındakilere ahkam kesip duran Baykalı bu halde görmek berbat bi durum.bu olay duyumlardan çok öteye gitti malesef.

 5. *kelebek*-* dedi ki:

  şimdi kadıncağız tv ye çıkıp valla billa yalan mı diyecek ..ne yapsın yani ..böyle çirkin birşeye asıl muhatap olursa kötü ..olmuş veya olmamış bu onun hayatı ..sanki erkek vekiller sudan duru sütten ak mı ??herkesin iki -üç karısı var ..

 6. muhendishi dedi ki:

  kızlar ben görüntüleri bizzat izledim.gayet açık seçik,şüphesiz bir seks videosu.bu şekilde bir istifa korkunç.insanların şerefleri ikiparalık oldu.haberlerde izlediğim ve hatırladığım kadarıyla (NTVde)o seçim döneminde zamanının hızlı solcularından birinin torunu milletvekili adayı olarak seçilmesi zor bir ile verilirken, bu bayan seçilmesi gayet kolay olacak bir ile verilmiş.hatta o dönem baykal'ın demokratik ve hakkaniyetli davranmadığı eleştirileri çokça yapılmış.yani baykalın zaafları ve o bayanın ahlaksızlığı işi çığrından çıkarmış.3-5 uçkuruna,namusuna hakim olamayan yüzünden bu leke hepimize mal edilmemeli.

 7. torbam.com dedi ki:

  Bu olayın bu kadar konuşulması beni rahatsız ediyor.

  Toplumun bilinçaltına birşeyler kazınıyor maalesef.

  Failler, mağdurlar kim olursa olsun derinden derine mesajlar gidiyor zihinlere.

  90'lı yılların sonunda bir tarikat lideri basılmıştı bir evde yarı çıplak. Epey zaman konuşulmuştu. Olaydaki kadın meşhur olmuştu. O olaydan sonra tarikat denilince insanların aklına başka şeyler gelir oldu, bıyık altından gülümsedir.

  Şimdi benzeri şey siyaset için, özellikle sol siyaset ve CHP için olacak. Yazınızın başlığından bunu okuyorum ben.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim