Cinsiyetçi reklamlar ve Mad Man

Annekaz
24 Mart 2012
Yorum Yok

Mad Man dizisinden sonra gözler ciddi anlamda reklam dünyasına çevrildi o reklamlar hangi kafayla hazırlanıyor nelerden ilham alınıyor kim hazırlıyor. 1950’li yıllarda reklamların durumu yukarıdaki fotoğraftaki gibiymiş aşağılayıcı derecede cinsiyetçi. Dizideki reklamcıların hepsi erkek, Peggy etkili olmaya çalışıyor ama nereye kadar..

Şimdi de durum bu kadar ağır değil ama çok da farklı değil mesela hala kadınlar ev silip süpürüyor, bulaşıkları da 5 dakika da yıkayan kadınlar çamaşırları güzel kokup da dans eden yine kadınlar. Erkekler memnun olup tertemiz atletleri giyiyor kadınlara ‘büyüklük’ yapıp gidip bi zahmet bulaşık makinesi alıyor. Evlere elinde deterjan kıçında taytla gelen kaslı güçlü kuvvetli gelen süper kahraman da erkek.. yani kavramlar ve şekiller biraz değişiyor ama kafa aynı. İşin içinde şimdi bolca se ks var yeni yeni erkekler de kullanılmaya başlandı.. Kadınlar olarak zeka dolu, yargısız cinsiyetçi olmayan ve se ks kokmayan reklamları alkışlıyoruz.. İşte size muhteşem cinsiyetçi reklamlardan bir kaç örnek

Bunu da seversin  Kristen Stewart giyim tarzı
Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.