Türk erkeklerinin ütü aşkı

Annekaz
10 Temmuz 2010
1 Yorum

 Türk erkekleri üzerinde yapılan ütü araştırmasına göre erkeklerimizin göre yüzde 42’si kendi ütüsünü kendi yapıyor, araştırmaya göre ütü yapmalarının nedeni mecburi, bekarlar öğrenciler tabi baş sırada, araştırmanın ayrıntıları da var mesela özel sektörde çalışan erkelerde ütü yapma oranı kamuda çalışanlardan daha yüksek, esnaf ve işyeri sahipleri erkekler ise ütü yapmayı sevmiyor.

Bu araştırma size ne kadar inandırıcı geliyor, evde ütü yapma tekeli kadındadır hangi işi yapıyor oluyorsa olsun çalışsın çalışmasın ütüyü kadınlar yapar, mecburi yapılan ütüler ütü pazarını nasıl etkiler bilmiyorum ama ütü pazarındaki büyük firmalar için yüzde 42 rakamı  tetikleyici olursa çok iyi olur. Erkekleri ütüye teşvik edecek reklamlar, yün pantalon, ipek gömlek ütüleyen erkek modelleri görmek fena olmaz..Birde lütfen sadece kendi ütülerini yapmasınlar ütü masası açılınca evde bütün ütü yapılır,, Ütü yapan erkek seksidir, aslandır kaplandır bir numaradır .. ;)

Bunu da seversin  5 aylık hamile olimpiyat sporcusu
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. ruşen dedi ki:

    23 yıldır evimizin bütün ütülerini eşim yapar… hem de severek… Allah dağına göre kar veriyor, ben de ütüyü hiç ama hiç sevmem…
    Bu arada; sözünü ettiğiniz reklamların erkekler açısından teşvik edici olduğuna kesinlikle katılıyorum. Yok ki ama şöyle ilerici, radikal kararlar alıp uygulayan reklam şirketleri… reklamların baş oyuncuları hala kadınlar ve çocuklar… dolayısıyla iş ve tüketim sektörünün de baş oyuncuları olmaya mahkumlar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim