Coca Cola ile doğum kontrolu!

Annekaz
10 Nisan 2010
1 Yorum

Evlilikte doğum kontrolü hala kadınların omuzlarında  ve gerçekten ağır bir yük. Hiç bir doğum kontrol yöntemi yüzde yüz korumadığı gibi yan etkileri yine kadınların canını sıkıyor. Doğum kontrolü cinselliğin tarihi ile başlasa gerek :) sağlıklı bir erkek ve kadının hiç korunmadan devamlı doğum yaptığını düşünürsek sanıyorum ortalama 14-18 çocuk yapılabilir. Tabi bu tekil doğumlar için bir ortalama..Böyle bir senaryoya karşı olarak çeşitli doğum yöntemleri geliştirilmiş . Prezervatif ve RİA sandığınızdan çok eski yöntemler bu modern yöntemlerin atası bağırsak ve kemikler.

Geleneksel ve zararlı koca karı yöntemleri de yok değil. Türkiye'de benim duyduğum ilişki sonrası kaya tuzunun döl yoluna bırakılması ( ıyhh) ya da aspirinin aynı şekilde kullanılması olabilir. Kulağa da akla da mantıklı gelmeyen bu yöntemler ne kadar işe yarıyor bilemiyorum. Avrupa'da da çeşitli batıl yöntemler varmış tabi,  inanması zor ama coca cola'nın çalkalanıp döl yoluna bırakılması, ya da diş macunu yine aynı şekilde uygulanıyormuş. Geri çekilme de batıl yöntemler arasında gösteriliyor çünkü ilişki başında erkekte oluşan ıslaklıkta da canlı spermler mevcut. Bu da uygun şartlarda hamileliğe yol açabilir.

Çocuk istemeyenler için korunma gerçekten çok stresli bir durum…
Yazının devamı için tıkla..

Bunu da seversin  Evde Kefir yapımı
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. ozgur dedi ki:

    Ayyy inanmıyorum ya…Bu ne cahillik !!!
    Son günlerde herşey bu derece ilerlemiş ve kolay çözümler bulunmuşken .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim