Doğum Kontrol hapları zararlı mı?

Annekaz
14 Aralık 2010
3 Yorum
Son günlerde çok tartışılıyor doğum kontrol hapları, damar tıkanmaları kalp ve bacaklarda sorunlara neden olduğu söyleniyor. Fakat doğum kontrol haplarının piyasaya çıktığı günden beri milyonlarca kadını gebelikten koruduğu da bir gerçek. Doğum kontrolünde hala bütün yük kadınların omuzunda. Haplarında mutlaka yan etkileri vardır fakat bunun minimum seviyede olması çok önemli bakanlık şunun yan etkisi çok diye de bir açıklama yapamaz ya da tavsiyede bulunamaz en iyisi tecrübeli bir kadın doğum uzmanından bilgi almak.
Fakat daha fazla çocuk istemiyorsanız  en sağlıklı yöntem belki de kanalları bağlatmak, kadında tüplerin bağlanması erkelerde ise vasektomi çünkü rahim içi araç da dahil iğne ilaç hepsi kadınların sağlını bir şekilde mutlaka etkiliyor ama hapı bırakınca istemeden çocuk sahibi olacak kişisi sayısı da az değil bu konu ile ilgili bu sabah Prof. Dr. Timur Gürgan sorulara cevap verdi ben de sizin için yayınlıyorum.
 
Bunu da seversin  Diyanet ve Diyanetteki kadınlar
Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
 1. Anonymous dedi ki:

  yaa ben videoyu göremiyorum görmem için ne yapmam gerek acaba ya da başka bir link verirsen sevinirim teşekkür ederim
  dilsu

 2. ev günlüğü dedi ki:

  ben bundan yedi sekiz sene önce ağır major depresyon ! rahatsızlandığımda doktorumun ilk yasakladığı ilaç doğum kontürol ilacımdı çünkü hormonal olarak depresyonu tetikleyip yaşanan kötü süreci çok ağırlaştırıyor vede daha çıkmayacak depresyonu tetikliyor o gün bu gündür uzağım iyisi kötüsü iyi araştırılmalı

 3. BALLI LOKMAM dedi ki:

  dediğin gibi yük kadınların omuzunda ve hangisi olursa olsun mutlaka bir yan etkisi var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim