Çocuğunu etüt merkezine gönderemeyen aileler için tavsiyeler

Annekaz
17 Nisan 2018
Yorum Yok

Her yıl değişen eğitim sistemine ayak uyduramayan ebeveynler çocuklarına nasıl eğitim vermeleri gerektiği konusunda da tereddüde giriyor. Bir zamanlar dershaneler var iken, dershaneler yerlerini etüt merkezine bıraktı. Kimi aileler ise özel dersleri tercih ediyor. Yani özetle; öğrenciler bir sisteme alışmışken, diğer sisteme geçişte genel olarak zorlanıyorlar.

Aslında eğitimini sağlam alan öğrenciler için sınavın türü pek önemli olmuyor. Sonuçta matematik aynı matematik, Türkçe aynı Türkçe. Eğer bir öğrenci gerçekten kaliteli bir eğitim almışsa, hangi sınava girdiğinin aşırı önemi olmuyor.

O nedenle bazı aileler çocuklarını etüt merkezine göndermeyi ya da onlara özel ders aldırmayı pek tercih etmiyorlar. Kimisi bunu bilinçli yaparken, kimisi de maddi sebeplerden ötürü yapıyor.

Eğer siz de çocuğunuzu etüt merkezine göndermeyi düşünmüyorsanız, sizlere 1. sınıfa hazırlık, 2. sınıfa hazırlık, 3. sınıfa hazırlık ya da 4. sınıfa hazırlık fark etmeksizin yapabileceğiniz tavsiyeler sunmak istiyoruz. Elbette özel bir eğitim kadar etkili olmayacaktır ama onlara hiçbir şey yaptırmamaktan iyi bir çözüm olacaktır. Eğer imkanınız varsa mutlaka etüt merkezlerini tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Online eğitim çözümleri

Devir internet devri, teknoloji çağına giriş yaptık ve her geçen yıl daha da gelişiyor. Yepyeni bir dünyaya doğru hızla koşuyoruz. Belki gelecekte okullar bile kalmayacak ve her türlü eğitimi evlerde VR gözlüklerle almak mümkün olacak.

Henüz bu geleceğin içinde olmasak bile bu görevi görerek video ile eğitim veren internet siteleri mevcut. Üstelik bazılarının mobil uygulamaları da bulunuyor. Böylelikle istediğiniz zaman, istediğiniz an eğlenceli metotlarla öğrenmek mümkün olabiliyor. Hatta bazı uygulamalar öğretmenlik hizmeti de sağlıyor ve çocuklarınızın sorularına cevap verebiliyor. Okuldan eve gelen çocuklar, internette ülkenin bir diğer ucundaki öğretmeninden de eğitim alabiliyor.

Yeni dünya, ezberci eğitimden ziyade, daha çok onların düşünme ve öğrenme becerilerini geliştirme üzerine eğitimler vermeyi hedefliyor. Bu sayede yakın geleceğin gençler endüstri 4.0’ın da ihtiyaçlarına cevap verebilen gençlerden oluşuyor olacak.

Bunu da seversin  10 Marifet'den gelen Vitamin'e gitti

Eğer çocuğunuzu bu geleceğe hazırlamak istiyorsanız, sizin için tam fırsatı. Online çözümlere ek olarak MentalUP mobil uygulaması gibi bazı 4.0 entegreli diğer online çözümleri de çocuğunuza sunabilirsiniz.

Eğitici kitaplar ve testler

Teknolojinin yanı sıra, geçmişten günümüze en çok tercih edilen klasik yöntemler de eğitim almanın bir numaralı yöntemi olmaya devam ediyor. Alacağınız eğitici kitaplar ve testlerin de öğretme metotları değişti. Artık sizinle konuşan kitaplar da mevcut ve sanki karşınızda bir öğretmen varmış gibi sizlere eğitim veriyorlar. Bu kitaplarla da çocuklarınızın kendi eğitimlerini almalarını sağlayabilirsiniz.

Bilgi evleri ve semt konakları

Özellikle büyükşehirlerde belediyeler tarafından kurulan bilgi evleri ve semt konakları da çocuklarınızın ücretsiz eğitim almasını sağlıyorlar. Bu noktalara çocuklarınızı üye yapabilir, onlara okulları dışında eğitimleriyle ilgili ek aktiviteler yapma ortamı sunabilirsiniz. Eğer şehrinizde bir bilgi evi olup olmadığını bilmiyorsanız ayrıntılı bilgi için bağlı bulunduğunuz belediyenizin çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Bu yöntemlerin tamamı eğer etüt merkezini tercih etmiyorsanız yapmanızı önerdiğimiz detaylar. Durumunuz el veriyorsa çocuklarınıza mutlaka okulları dışında da eğitim alma ortamı sunmanızı tavsiye ediyoruz. Buralarda verilen özel tavsiyeler ve metotlar, onları değişen eğitim sisteminin içinde rahat hareket etmelerini sağlayacaktır.

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim