Çocuğunuz boyu kilosu normal mi?

Annekaz
9 Eylül 2015
3 Yorum
Çocuklarımız sağlıklı büyüyor mu boyu kilosu diğer çocuklara oranla nasıl büyüme hızı ne , şüphesiz çocuklarımızın  fiziksel gelişimlerini takip ediyoruz akranları ile karşılaştırıyoruz.  Türkiye İstatistik Kurumu’nun çocuk sitesinde bu karşılaştırma istatiklere göre yapılıyor tabiki her çocuk farklı beslenme alışkanlıkları gen yapısı çok önemli, yinede TÜİK bu konuda çok iyi bir kaynak.
Ayrıca sitede isimlere göre istatistiklerde mevcut çocuğunuz akranlarına en hangi simler seçilmiş hatta yaşadığınız şehirde kaç adaşı var gibi bilgilerede de ulaşabiliyorsunuz. Yukarıda gördüğünüz Melike’nin durumu yaşıtlarına göre 6 cm kısa ve 9 kilo zayıf :( annesi sarımsak babası soğan misali bizden bu kadar..ortalamayı görünce anne sen bana biraz kilo ver dedi ah keşke olsa öyle bir şey saniye durmam :))
Bu güzel uygulamayı görmek ve çocuğunuzu  akranları ile karşılaştırmak ya da kendi karşılaştırmanızı yapmak isterseniz  TIKLAYIN
Bunu da seversin  Oyuncak steteskoptan gerçeğine
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
  1. esketek dedi ki:

    Merhaba,paylaşımınızı hemen sık kullananlara ekledim..

  2. Birben dedi ki:

    Sevgili Anne Kaz, bu yazını senin ismini de vererek kendi blogumda kullandım.Kaynak belirttim yani kızmazsın değil mi:)

  3. DİLEK dedi ki:

    SİZİ GERÇEKTEN KUTLUYORUM VE ÇOK SEVEREK TAKİP EDİYORUM. VERDİĞİNİZ DEĞERLİ BİLGİLER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim