Evleneceğiniz kişide olması gereken özellikler

Annekaz
21 Temmuz 2017
Yorum Yok

Evleneceğiniz kişide hangi özelliklere bakarsınız? Boyu kilosu güzelliği maddi durumu ya da dini inancı..?Evleneceğiniz kişide olması gereken özellikler sadece maddi ya da fiziki olmamalı amaç bir haftalık bir aylık bir yıllık değil ama ömür boyu beraber olmak bunun için kişinin karakterinin oturması lazım peki evleneceğiniz kişinin karakterinin oturup oturmadığını nasıl anlarsınız?

Bu konuda Doğan Cüceloğlu’nun harika bir yazısına denk geldim evlenmeyi düşünenler, doğru kişi konusunda emin olamayanlar bu listeye bakarak kafalarında ölçüp biçsinler eğer aşk gözünüzü kör etmediyse işin içine biraz da mantık katmak evliliğin daha sağlam temellere oturmasını sağlıyor. Sayın Cüceloğlu’nun notlarına bakalım..

“Şimdiki aklımla yeniden evlenecek olsam, kişiyi daha iyi tanımak için şu dört durumda nasıl davrandığını görmek isterdim:

1- Aç olduğu zaman nasıl hissediyor ve nasıl davranıyor, ona bakardım. Duygusal bakımdan olgun değilse, aç insan sabırsız ve bencil davranmaya başlıyor.
2- Öfkeli olduğu zaman, bir şeye kızdığı zaman nasıl konuşuyor, nasıl davranıyor, dikkatle gözlerdim. Bencil insanın kızgınlığı ile olgun insanın kızgınlığı farklıdır. Diyebilirim ki bir insanın olgunluğunun en iyi göstergeci öfkesini nasıl yönettiğidir.
3- Kendini yalnız hissettiği zaman ne yapıyor? İçine kapanıp dünyaya küsen ve onu suçluyan bir tavır içine mi giriyor, yoksa yalnızlığıyla dost olup, hayatın bu hallerini de sakin bir olgunlukla kabul edebiliyor mu?
4- Yorgun olduğu zaman nasıl davranıyor? İnsanın bencil olup olmadığını en iyi yorgunken nasıl hissettiği ve davrandığı gösterir. İlişkinin önemini kavramış olgun insan ne kadar yorgun olursa olsun diğerlerini de düşünerek davranır.”

Doğan Cüceloğlu

Naçizane bir madde de benden

Annesine nasıl davrandığına bakın öyle misafirlikte ya da özel günlerde değil genel olarak annesine davranışı nasıl? Özellikle erkekler mesela annesi onca yemek hazırlamışken bunlar olmamış bana yumurta kır diyen bir erkekle olmaz! Ya da annesine aşırı bağlı neredeyse 30 yaşına gelmiş ama giydiğine bile annesinin karar verdiği bir erkekle yine evlilik kurumu çok zor. Anne önemli kızlar lafım size :)

Bunu da seversin  Doya doya diyet: Tavuklu lahana

Evleneceğiniz kişide olması gereken özellikler neler? Evleneceğiniz kişide olması gereken özellikler listesi

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim