Hamile kadınlar oruç tutabilir mi?

Annekaz
6 Haziran 2017
Yorum Yok

Hamile kadınlar oruç tutabilir mi? Ramazan ayı kuşkusuz hem bedenen hem de ruhen arınma ayı yıl boyu yorulan mideler ramazanda dinleniyor ruhlar dinleniyor ama hamile kadınlar için durum biraz daha farklı.

Hamileler sık sık ve azar azar kaliteli beslenerek hem kendilerine hem de bebeklerine iyi bakmak zorundalar. Özellikle su ihtiyacı uzun yaz günleri için çok önemli bu yüzden hamilelerin oruç tutması sakıncalı olabilir. Hamilelik bir hastalık değildir hatta çok güçlü kendini çok iyi hisseden hanımlar da var, kendilerini oruç tutacak güçte enerjik yapıda hissedebilirler hatta bazı inanışlara göre hamileyken oruç tutan kadının bebeği uslu ve sakin olur bile denir ama uzmanlar hamilelik sırasında oruç tutulmamasını öneriyorlar.

hamilelik yemek

Özellikle gebelik şekeriniz varsa oruç tutmak sağlık sorunlarına neden olabilir.  Hamile hanımların ağızlarına attığı her lokma bebeklerine etki eder onun için hamilelikte özellikle omega 3 açısından zengin gıdalar tüketmeli yetmedi yerde doktora danışarak gıda destekleri alabilirler.

Hamilelikte beslenme demek bebeğinizin zekası, bağışıklık sistemi, saçı boyu kilosu demektir yani söz konusu sadece siz değilsiniz çocuğunuzun geleceği için doktorlarınızın önerisini dinleyin..

Bunu da seversin  Şık hamile kıyafetleri
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.