Çocuk güneş gözlüğü nasıl seçilmeli?

Annekaz
11 Nisan 2022
Yorum Yok

Yaz mevsimine adım adım ilerlerken, yaz aylarının en önemli aksesuarı olan güneş gözlüklerimizi kaplarından çıkarmanın zamanı geldi. Güneş gözlüğü modelleri, yetişkinler için olduğu kadar aynı zamanda çocuklar için de çok önemli. Güneşin zararlı UV ışınlarından çocuklarımızı korumak adına, güneş gözlüklerinde kaliteli seçimler yapmalıyız. Güneş ışınlarına karşı hassas olan çocuklarımızda, bu ışınlar çeşitli cilt sorunlarına yol açabilir. Peki çocuk güneş gözlüğü modellerinde seçim yaparken nelere dikkat etmek gereklidir?

UV ışınlarına karşı etkili gözlük modelleri

Çocuk güneş gözlüklerinde seçim yaparken, çocuklar genel olarak renkli ve onların ruhunu yansıtan modellere eğilimli oluyor. Bununla birlikte en önemli konu UV ışınlarına karşı korumalı gözlük tercih etmektir. Çocuk güneş gözlüklerinin, UV ışınlarına karşı yüzde 99 oranında koruma sağlaması önerilmektedir. UV ışınlarına karşı etkili cama sahip kaliteli güneş gözlükleri, çocukları yazın en güneşli günlerinde bile iyi bir şekilde korur. Gözlük camlarının UV koruması içermesine ek olarak çocuk güneş gözlüklerinde, büyük camlı modeller tercih edilmelidir. Bu durum, güneş ışınlarına karşı daha iyi bir koruma sunar ve ışınların yandan girme olasılığını düşürür. 

 

Çocuk güneş gözlüğünde hangi modeller tercih edilmeli?

Çocuk güneş gözlüğü satın alırken dikkat edilecek diğer bir konu, çocuklara en konforlu deneyimi yaşatacak kalitede ürünleri seçebilmek. Güneş gözlüğü modellerinin çerçeve yapısı çocuklar için uygun olmalı ve yüze oturmalıdır. Bununla birlikte, kulak ve burun bölgesine baskı yapan gözlük modelleri önerilmemektedir. Hafif ve konforlu güneş gözlükleri, çocuklar için daha iyi bir deneyim sunacaktır. Gözlük modellerinin kırılmaz bir yapıda olması, dayanıklı olması da çocuk güneş gözlüğü seçiminde önemli. Bunun nedeni, çocukların hareketli bir yapıda olması. Kaliteli bir materyalden üretilmesi gereken gözlük çerçevesi, çocukların cildine zarar vermeyecek bir yapıda olmalıdır.

Bunu da seversin  Çocuklara alternatif matematik alıştırmaları

Çocuk güneş gözlüğü modellerinde en kaliteli ürün seçeneklerini sunan Eye Connection, hem renk skalası bakımından geniş modellerle öne çıkıyor, hem de çocuklar için en konforlu deneyimi sağlayan güneş gözlüklerine sahip. Polarize cam seçenekleri içeren birbirinden güzel güneş gözlükleri, çocukların hoşuna gidecek modeller içermesine ek olarak aynı zamanda son derece uygun fiyatlı.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim