En iyi güneş kremi tavsiyesi

Annekaz
24 Ocak 2022
Yorum Yok

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte, güneş bize büyük bir enerji veriyor. Özellikle Ağustos ve Temmuz aylarında, güneş ışınlarının yoğun olduğu dönemlerde güneşlenerek bu anın tadını çıkarıyoruz. Bununla birlikte, güneş ışınlarına karşı önlem alınmadığı takdirde ciddi problemler yaşanabilmekte. Güneş kremi, cildini korumak isteyenlerin en önemli tercihlerinden biri. SPF, yani sun protect factor seviyesine göre, markalara ve özelliklere göre değişebilen güneş kremleri, herkesin tercihi. Peki en iyi güneş kremi dendiğinde sizin için uygun model hangisi? Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlarken, aynı zamanda cilt tipinizle uygun ve koruma faktörü yüksek seçenekleri inceledik.

En iyi güneş kremi markaları

Yüz için güneş ürünleri, cilt sağlığına dikkat eden herkesin ciddiye aldığı bir konu. SPF 20-50 arası güneş kremi ürünlerinin yanı sıra, SPF 60-100 arası ürünler, bebekler ve çocuklar için güneş kremi ürünlerinin her biri farklı özelliklere sahip. Buna ek olarak bronzlaştırıcı gibi, farklı ürünler de tercih ediliyor. Peki en iyi güneş kremi markaları neler? Güneş kremi tavsiyesi arayışınız varsa, güneş kremi markaları içinde en çok öne çıkan seçenekler arasında Babe, Bioderma ve Heliocare öne çıkıyor. Bu markalara ek olarak La Roche Posay, Solante ve Vichy güneş kremleri de, hem kalitesi hem de uygun fiyatıyla tercih ediliyor. 

Güneş kremi nasıl kullanılır?

Güneş ışınları, cilt için D vitamini sentezi başta olmak üzere birçok açıdan önemli katkılar sunar. Bununla birlikte güneş ışınları içinde yer alan UVA ve UVB ışınlar, cilt için zararlı olabilir. Güneşe özellikle de öğlen saatlerinde çok maruz kalan biriyseniz kullanmanız gereken güneş kreminin, modeli ve SPF özellikleri kadar kullanımı da önemli. Peki güneş kremi nasıl kullanılmalıdır? Güneş kremi fiyatlarına göre ya da güneş kremi markalarına göre seçiminizi yaptıktan sonra, aşağıdaki konulara dikkat etmeniz önemli:

Bunu da seversin  Tatilde saçlarınız ve cildiniz için yapacağınız 10 iyilik!

Güneş kremi, güneşe çıkmadan yarım saat önce cilde uygulanmalıdır. Bununla birlikte, tatil döneminde denize ya da havuza giriyorsanız, sudan çıktıktan sonra kremi tekrar uygulamalısınız.

Cilt tipine uygun ürün seçimi önemlidir, yağlı, karma ya da kuru ciltler için farklı güneş kremleri tercih edilmelidir.

Güneş ışınına maruz kalma durumunuza göre, SPF faktörünü uygun tercih etmelisiniz. SPF 50 faktör güneş kremi, UVB ışınlarına karşı yüzde 99’a varan oranda koruma sağlamasıyla öne çıkan bir ürün.

Cilt sağlığını koruma noktasında en önemli ürünlerden biri olan güneş kremi, yaz döneminin olmazsa olmazlarından. En iyi güneş kremi markalarının ürünlerini bulabileceğiniz DermoDr’de, cilt sağlığınız için en iyi ürünleri keşfedebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim