Bronzlaştırıcı ve Nemlendirici Satın Alırken Bunlara Dikkat Edin!

Annekaz
25 Nisan 2023
Yorum Yok

Yaz aylarında güneş ışınlarının keyfini çıkarırken, bronz bir ten rengine kavuşmak birçok kişinin ortak beklentisi. Ancak güneş ışınlarının katkısıyla estetik bir görünüme kavuşmak adına cildi uygun bakım ürünleriyle desteklemek gerekiyor. Özellikle beyaz tenli kişilerde hassas yapı, güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmayı riskli hale getirdi. Bu da uygun güneş koruma faktörü içeren kremleri kullanmayı gerekli kıldı. Bronzlaştırıcı ve nemlendirici krem ürünleri, bundan dolayı yaz aylarının vazgeçilmesi oldu. Nemlendirici yüz kremi ve bronzlaştırıcı ürünler hakkında karar veremediyseniz, seçim yaparken bilinmesi gerekenlere bakalım.

Bronzlaştırıcı Krem Hangi Katkıları Sağlıyor?

Bronz bir cilt, hem sağlıklı hem de canlı görünüm sunuyor. Buna ek olarak estetik, iddialı bir görünüme kavuşturuyor. Cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı korumak, bronzlaştırmak istiyorsanız öncelikle uygun SPF seviyesine sahip bronzlaştırıcı kullanın. SPF yani güneşe karşı koruma faktörü seviyesi, cilt rengine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin beyaz ve hassas cilde sahip kişilerde 50 SPF krem kullanılabilir. Bronzlaştırıcı krem ve yağların ciltte melanin üretimini artırması önemli bir destektir. Bu da cildinizin hızlı şekilde bronzlaşmasını sağlar. 

Bronzlaşma için özel formül içeren bronzlaştırıcı bakım ürünlerinin içeriğine dikkat etmek de önemlidir. Hassasiyet içeren ciltlerde kaşıntı, hassasiyet bronzlaştırıcı kremlerle birlikte gelebilir. Bundan dolayı kremi kullanmadan önce cildinizde küçük bir bölgeye sürmeli, test ettikten sonra kullanmaya başlamalısınız.

Nemlendirici Kremle Sağlıklı Cilde Kavuşun

Bakımlı, sağlıklı cilde sahip olmanın önemli anahtarlarından biri, doğru nem seviyesine sahip olmasıdır. Nemlendirici krem, cildin ihtiyacı olan nemi doğrudan veriyor. Bu da bakımlı, sağlıklı cilt formuna kavuşmak adına önemlidir. Yaz aylarında ve diğer dönemlerde nemlendirici krem ile, nemlendirici yüz kremi tercih edilen ürün seçenekleri içindedir. Nemlendirici yüz kremi, cildin bebeksi, yumuşak görünüme kavuşması adına tercih ediliyor.

Bunu da seversin  Çocuklar için oyuncak yılan

Nemlendirici kremi yüz veya vücut için farklı formlara sahiptir, ancak bazı durumlarda bronzlaştırıcı krem ile nemlendirici krem ortak formüle sahip olabilir. Kuru, yağlı veya karma cilt tipine göre uygun nemlendirici – bronzlaştırıcı seçimi yapabilirsiniz. Nemlendirici ve bronzlaştırıcı etkiye sahip kremlerle, yazın keyfini çıkarırken aynı zamanda cildinizi tüm risklere karşı etkili şekilde korumuş olacaksınız. 

Doğal içeriğe sahip, etkili sonuç veren kaliteli nemlendirici bronzlaştırıcı bakım kremlerini Sephora online satış mağazasında bulabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim