Çocukların el becerilerini geliştirin

Annekaz
9 Nisan 2014
Yorum Yok

cocuklar için etkinliklerÇocukların el becerisini geliştirecek oyunlara oyuncaklara dünyanın parasını vermeye gerek yok, evde basit tekniklerle neredeyse bedavaya çocuklarınız için el becerisini geliştirici oyunlar yapabilirsiniz. Bu oyunlardan en basiti kağıt ve makasla yapılacak kesme oyunu. Özellikle hiperaktif bir çocuğunuz varsa kesinlikle bu yöntem onu sakinleştirecektir.

Renkli kağıtlara fotoğraftaki gibi çizgiler çizin. İsterseniz kendinize bir kalıp çıkarın ve bunu kopyalar halinde yazdırın. Renkli olmasına özen gösterin. Mesela bugün mavileri verin. İşaretli yerlerden nasıl kesileceğini gösterin. Ve bırakın çocuğunuz kendi kendine kessin. İşaretli yerden kağıt kesmek hem zevkli hem de oyalayıcıdır bu şekilde çocuğunuzun motor hareketleri gelişir. Keserken dikkatini bir noktaya verir bu da hiperaktif çocukların sakinleşmesini sağlar..

Kağıt kesme oyunu hiperaktif çocuklar için sakinleştirici oyunlardan birisidir. Kağıt kesme oyunu okul öncesi çocuklarda el becerilerini geliştirir hayal güçlerini geliştirir.

 

Bunu da seversin  Çocuklara örgü el kuklası
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim