Çocuklar için sonbahar aktiviteleri

Annekaz
13 Ekim 2014
Yorum Yok

Her mevsim ayrı güzel çocuklar her mevsimin şartlarını doğasını elbette yaşları ilerledikçe öğreniyor ama tadını çıkarması ayrı bir sanat, çiçeklerden yeşeren ağaçlardan çiçek açan dallardan nasıl zevk alınıyorsa kuruyan düşen yapraklar da onlar için sevinç olmalı tabi çocuklar soğuyan hava ile beraber eve tıkılmayı sevmiyor ama biz evde okulda yapılacak sonbahar aktiviteleri ile onlara doğanın soğuk sarı yanını da sevdirebiliriz..

Bunun için güzel ve basit yöntem kuru yapraklarla yapılacak aktiviteler özellikle okul öncesi için kuru yapraklarla yapılacak oldukça fazla örnek var..

kuru dallar okul öncesi

 

Kuru yaprakları boyayabilirsiniz.. Eli fırça tuttan tüm çocuklar yapabilir keçeli kalemlerle de boyanıyor ama kırılgan yapraklar için en iyisi guaj boya ve fırça

kuru dallar okul öncesi1
Aynı yöntemle yapılacak ama bu sefer daha 4 yaş üstü çocukların yapabileceği böcek yapraklar :)

kuru dallar okul öncesi2

Okul öncsi ve ilk okul çağı çocukların yapacağı muhteşem bir kuru yaprak çalışması bu örnekte yağlı kağıt kullanılmış kopya kağıdı tül ya da şeffaf naylon bile olabilir kasnak atasına iki kağıt ya da naylon arasını sıkıştırılan yapraklar renkleri ile sonbaharın simgesi..

kuru dallar okul öncesi3

Plastik gözlerle yapılan muhteşem bir sonbahar çalışması daha çocuklar bu yaprakları çok sevecekler.. biraz yapıştırıcı plastik gözler ve keçeli boya kalemleri kullanabilirsiniz..

Bunu da seversin  İyi toplar kötü toplar
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim