Evde yapılabilecek 20 okul öncesi aktivite

Annekaz
12 Ocak 2019
Yorum Yok

Montessori okul öncesi eğitime çok şey kattı. Ezbere dayalı olmayan kaslarla  beynin her hücresinin de çalıştığı sistemde çocuklar eğlenerek öğreniyor.  Montessori okul öncesi aktivitelerinde çok fazla çeşit var bunların çoğu için para harcamaya gerek yok evdeki malzemelerle tya da çok ucuza satın alacağınız malzemelerle evde harika  okul öncesi aktivite yapabilirsiniz. 

Montessori okul öncesi aktiviteleri

Okul öncesi aktivitelerde anne baba ya da öğretmenin öncülük etmesi gerekiyor. Çocukları tabletlerden telefonlardan kısaca ekranlardan uzaklaştırıp sevdiği  sakin bir ortamda aktiviteler kolayca yapılır. Projeleri önce beraber yapın nasıl yapıldığını gösterin mümkün olduğu kadar çok çözüm seçeneği ile oyunu ona bırakın ve gözlemleyin. 

Mesela bu kapak çalışması için size gerekenler temiz ve boş deterjan kutuları ve  kapakları. Şişelerin ağız kısımlarını kesin silikon ile bir yüzeye yapıştırın eski bir tepsi ya da kalın bir karton bile olur. Sonra uygun bir kapağı çocuğunuzla beraber kapatın, açın. Çocuğunuz gerisini halledecektir. 

Bu çalışma kapak kapatma konusundan bir tık daha zorlayıcı. Burada ayakkabı kutusuna yapıştırılmış süt kutusu ağızları var siz istediğiniz şişe ve kapaklarını kullanabilirsiniz. Kapak renkleri ile eşleşen pom pomları kapağı açarak içine koymak gerekiyor. Bu işlem için el ya da daha sonra küçük bir şeker maşası kullanılabilir.

Bu çalışmada Renkli sayı çubuklarının farklı bir kullanımı var. Basit bir kartona çizilen renkli yol ve üzerine açılan deliklerle çubuklar eşleştiriliyor. İnstagram’da üzerinde adı yazan sayfayı takip ederek daha fazla etkinliği de görebilirsiniz.

Daha önce taşlarla yapılabilecek okul öncesi aktiviteler annekaz.com da vardı.  Okul öncesi aktiviteler 

Taşlar  konuya göre biraz daha 5 yaş üzeri olabilir. Organlar, sayılar, duygular gibi ana konulardan okul öncesi aktiviteler seçilebilir.

Bunu da seversin  Çocuklarda gece ağlama nöbetleri
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.