Çocuklar için uygulama rehberi onlineanne.com

Annekaz
28 Ocak 2013
Yorum Yok

onlineanneDokunmatik ekranlar tasarlanırken çocuklar hangi noktada akla geldi bilmiyorum ama , Android, iPhone,iPad platformları sanki çocuklar için yazılmış. Minicik elleri ufacık parmakları ile küçücük ekranlarda dünyayı yerinden oynatıyorlar.

Değişik platformlarda  çocuklar için özel binlerce uygulama var. Onlineanne.com android, iPhone, iPad ve PC için yapılmış çocuklar için özel uygulamaları değerlendirip sitelerinde yazıyorlar, yazıyorlar diyorum çünkü onlineanne.com‘u  yurt dışında yaşayan üç anne ortak olarak hazırlayıp sunuyor:)

iPad

Onlineanne.com‘da özel eğitim gereksinimi içinde olan çocuklar için özel bir uygulama arama bölümü var. Bu bölümde gereksinim duyulan otizm, konuşma, anlama, dikkat eksikliği gibi bölümler seçilip  kolayca uygulama aranıyor ve ihtiyaca göre çıkan uygulamalardan seçim yapılabiliyor. Bu konuda Türkiye’de çok büyük bir eksikliğin olduğunun farkındayım,  otizmli, anlama zorluğu ya da dikkat eksikliği çeken çocuklar için malesef bu teknolojilerden yeterince yararlanılamıyor. Onlineanne.com bu özel konunun da takipçisi. Özel eğitim desteğine ihtiyaç duyan çocuklar için geliştirilen uygulamalar da dahil olmak üzere yeni çıkan uygulamaları deneyip okuyucularına tanıtıyor.

özel-eğitim

Sadece özel eğitim ihtiyacı duyan çocuklar için değil aynı zamanda şu tatil günlerinde anne babayı rahatlatacak  çocuğu eğlendirecek eğitecek uygulamalar da onlineanne.com‘da. Artık çocuklar televizyon başında boş boş vakit geçirmeyecek onlineanne.com yazacak, bilinçli anneler takip edip yükleyecek, çocuklar da boş vakitlerini öğrenerek eğlenerek geçirecek..

Bunu da seversin  Este Lorien Eskişehir | Cilt Bakımı ve Güzellik
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.