Hasta prensesler için yün saçlar projesi

Annekaz
19 Kasım 2015
Yorum Yok

Çocuk hastanelerinde kemoterapi nedeniyle saçlaro dökülmüş çocuklar için yurt dışında harika bir kampanya yapılıyor. Gönüllüler özellikle kız çocuklar için yün iplikten saçlar şapka peruklar yapıyor. Aşağıda fotoğraflarını görebileceğiniz gibi hepsi birbirinden güzel ipten yapılmış peruklarla çocuklar sevindiriliyor. Hepsi birer prenses gibi görünen çocuklar hastalıklarını unutuyor ve moral buluyorlar.  themagicyarnproject.com çatısı altında toplanan bu projeyi Türkiye’de yapmak çok zor değil. Hali hazırda tutu ve prenses kıyafetleri yapıp hastanedeki çocukları ziyaret eden gönüllüler var. Bu proje biraz daha özel çocuklar için özellikle saçlarını kaybetmiş kızlar kendilerini prenses gibi hissetsinler diye bu çizgi filmlerden fırlamış gibi olan yün iplik saçlar tercih ediliyor.

Aklımda böyle bir proje var. Hastanelerle iletişime geçip çocuklar sağlık nedenleriyle ziyaret edilemese bile bu peruklardan bloggerlar olarak yapıp göndermeyi çok isterim. Bunun için şimdiden çalışmalara başladım. Sonrasında iplik ve malzemeler için sponsor bulmak ve yardımsever hanımlardan beylerden destek almak gerek.  Bu işler ancak el birliği ile olur. Projeden bir kaç fotoğraf ekledim ki niyetimiz belli olsun..

Bunu da seversin  Arabada doğan bebek!
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim