Çocuklara okulda florür vernik yaptırılmalı mı?

Annekaz
25 Ekim 2017
Yorum Yok

Çocukların diş sağlığı çok önemli şimdi okullarda çocuklara  okulda florür vernik  uygulaması yapılıyor tabi anne babaların kafası karışık florür vernik uygulaması nedir nasıl yapılır?

Florür vernik  uygulaması yaptırılmalı mı?

Okuldan size bir form gönderdiler mi? Florür vernik  uygulaması için aileden izin isteyen bir form. Florür vernik uygulaması zararlı değil aksine sağlıklı bir uygulama diş çürümesini yüzde 30 40 kadar engelleyip oluşmakta olanlar varsa bile ilerlemesini yavaşlatabilir ama sorun şu ki bu kadar kalabalık bir ortamda yaptırmak ne kadar doğru.

florür 1

 

Florür zaten diş macunu içinde de var çocuklar dişlerini düzenli fırçalıyorsa illa yaptırmak zorunda değilsiniz ama dişleri çürümeye yatkınsa düzenli fırçalamıyorsa Florür vernik  uygulaması yapılabilir. Diş hekimleri tarafından oldukça uygun fiyata yapılan bu uygulama okullarda toplu olarak da yapılıyor kararı burda aile verecek. Zaten şart yok ama  florür vernik  uygulaması  zararlı değil aksine diş hekimleri tarafından tavsiye edilen bir uygulama..

 

Bunu da seversin  Garanti donut çörek tarifi
Etiketler: , ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim