Çocukları bayramdan mahrum bırakmayın

Annekaz
24 Eylül 2015
Yorum Yok

Çocuklarınızı bayramlardan mahrum bırakmayın. Ramazan bayramı, Kurban bayramı Cumhuriyet Bayramı Zafer bayramı milli ya da dini hiç önemli değil doyasıya bayramları beraber yaşayın.
Çocuklara bayramları kitaplar anlatır; ama yaşatamaz.Bayramı aileler yaşatır o coşkuyu aileler istemeden de olsa öğretir. Siz bayram heyecanı yaşıyor hele hazırlık yapıyorsanız beynine bayramın Umudun gelişi nakış nakış ince ince işlenir.


Bayram harçlığının güzelliğini anlatın mesela her şeyi olan cebi dolup boşalan bir çocuk için babaanneden alınan 5 liranın ne kadar kıymetli olduğu… El öpmenin, sarılmanın bir araya gelmenin çoşkusunu yaşatın. Kırgınlıkların nasıl bittiğini görsünler her küslük için umut olduğunu bilerek yetişsinler barış umudu ile yetişsinler. Şükür etmenin fakirlere yardımın paylaşmanın tadına baksınlar, kurban etlerini beraber dağıtın mesela.. Ramazanda yaptığınız tatlıdan karşı komşuya çocuğunuzun götürmesine müsade edin, hatta tabağı kendisi hazırlasın süslesin. Zafer bayramında bir bayrak alın ona kutlamalara katılın. Bayramları sıradanlaştırmayın. Bu günler çok az yılda sadece bir kaç defa gelecek bu şansı tepmeyin.

Herkese Mutlu bayramlar diliyorum hepinizi çook seviyorum

Bunu da seversin  Pinata nasıl yapılır? Pinata nedir?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim