Daha lezzetli bir çay için..

Annekaz
20 Aralık 2010
5 Yorum
Fotoğraf: bergie.iki.fi
Eşime bugün,  bu güzel çayın sırrını yazacağım dedim O da neymiş o dedi, tuzluk dedim inanmadı. 
Çay her Türk ailesinde olduğu gibi bizim de vazgeçilmezimiz, çok yorgun değilsek keyif yapmaya da vakit varsa mutlaka demlenir. 
Son günlerde yaptığım çaylar daha bir güzel rengi daha hoş minik çaydanlık artık bize yetmiyor, her zaman kullandığımız çayı değiştirdik tamam ama benimde yeni bir çay demleme tekniğim var. 
Demliğin içine gerçek bir porselen atıyorum. Mesela benim küçük bir porselen tuzluğum var onu atıyorum kırık olmayacak küçük kahve fincanı porselen kaşık vs de olur. Ha diyeceksiniz ki kadın porselen demlik kullan ama o da çayı çabuk soğutuyor, porselen demlik semaver işi ya da altı açık ocakta duracak.
Eşim demliğin içine atılan porselenin çayın deminde bir etkisi olmayacağından emin. Bundan sonraki çayları porselensiz olacak , hadi bakalım.
Bunu da seversin  Topuklu Ayakkabı şeklinde cupcake nasıl yapılır?
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (5)
 1. Pompiş Kedicik dedi ki:

  İlginçççç, deneyeceğim bunu :))

 2. Filiz dedi ki:

  çok ilginç buldum bu fikri,hemen denemeliyim..

 3. Ferda dedi ki:

  hangi çayı kullanıyorsunuz ?

 4. Anne Kaz dedi ki:

  karışım kullanıyorum, Ben BİM'in siyah bergamut aromalı çayını ve lipton'un sarı klasik paketini karıştırıyorum. Bergamutu çayda çok seviyorum.

 5. iffetin günlüğü dedi ki:

  biz de bim bergamut aromalı siyah çyı kullanıyoruz bir süredir.çok memnunuz.porselen işini bende deniycem.nerden bulursunuz böyle fikirleri:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim