Dantel okul yakamız

Annekaz
31 Ekim 2008
Yorum Yok

Okul başladığı zaman buradan da tepkimi belirtip ilköğretim kıyafetlerinin kullanışsızlığı ve rahatsızlığından bahsetmiştim.Özellikle pileli etekler beyaz gömlekler annelere eziyet çocuklara işkence ,MEB sesi duymuş olacak :P yeni dönemde farklı bir kıyafet politikasına gidileceği açıklandı.Açıklamada mavi önlüklerin tarih olacağı da belirtildi.

Yani son dantel yaka dönemini yaşıyoruz.
Annemin ve benim yaş grubumun kullandığı fakirliğimizi örtmesi için olduğu söylenen siyah önlüklerin üzerine gösterişli beyaz yakaların nesli tükeniyor.
Bu yakayı kızım nerdeyse okul başından beri takıyor da ben anca ekleyebildim.
Okul yakası bana ilk öğretmenimi ,annemin her sabah özenle tarayıp ördüğü belime kadar gelen sonra bitlenip kazınan saçlarımı ,okul bahçesinde kovaladığım çocukları, Aynur’u Nuran’ı Ömer’i Canan’ı elimizle çaldığımız koca çanları,ev şeklindeki beslenme çantamı,şekerli leblebi tozlarını ,pamuk şekerimi alıp kaçan çocuğun suratını dağıtışımı ve daha neler neleri hatırlatıyor. Kızım farkında olmasada 20 yıl sonra bu yakaya bakıp kimbilir hangi anılarını düşünecek belki gözleri dolacak….
Bunu da seversin  Tülden pon pon veee..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim