SBS gidiyor OKS yeniden geliyor

Annekaz
15 Nisan 2010
1 Yorum
Nimet Çubukçu çocukların devamlı sınav stresi ile yaşamasından dolayı rahatsızlık hissediyormuş ve eski sistem olan OKS’ye yani 8. sınıfta yapılacak tek sınava daha sıcak bakıyormuş. Bu demektir ki başımıza yeni bir çorap örülmek üzere:) artık iyi mi olur kötümü olur sonucu hep beraber göreceğiz. 
Okuduğum habere göre bağımsız akademisyenlerden bu konuda bir ön çalışma istenmiş.Hem MEB yetkilileri hem de eğitimciler sınavsız bir çözümün daha iyi olacağı konusunda ortak bu durumda fen, anadolu ve öğretmen liseleri için yüksek ortalama ile giriş esas olacak ama bana göre bu uygulamanın yapılması küçük bir ihtimal mutlaka sınav olacaktır. Bu arada okul kıyafetleri ile ilgili bir öngörüşte şu şekilde açıklanmış okul kıyafetlerinin üstü serbest altı okul tarafından belirlenmiş olacak :)) Yani klasik bir eğitim karmaşamız tam gaz devam ediyor değişen sınav sistemleri kıyafetleri derken bakalım okullarda verilen eğitimin daha yüksek seviyeye ulaşması için ne zaman harekete geçilecek..

Haberin tamamını okumak için tıklayın
Bunu da seversin  Bir Silgi Bir Kalem
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Pratik Anne dedi ki:

    Turk egitim sistemini, ozel dersanelerin acgozlu ellerinden kurtaracak bir sistem gelmedikce hepsi birbirinin ayni. Egitimin kalitesi dusuk, cocuklarin hayatlarinin test kitaplarinda harcandigi bir sistem.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim