Dayak yiyen kadın

Annekaz
10 Şubat 2011
4 Yorum

Ayşe Paşalı, Arzu Yıldırım ikisi de ayrıldıkları erkeklerden şiddet görmüş ve polise başvurmuş korunamamış öldürülmüş kadınlar. Dile kolay, ama bu sadece basına yansıyanı her gün Türkiye’den benzer belki onlarca haber çıkıyor. Paşalı ve Yıldırım devlete bizi koruyun diyenlerden. Bir kadın boşanmak istiyorum cümlesini erkekten önce kuruyorsa o kadın için tehlike başlıyor demektir. Özellikle kırsal kesimde diye başlamak isterdim maalesef bu durumun okumu yazmışı doğusu batısı yok.

Sadece evli olanlar için değil eski sevgili nişanlı hatta arkadaşlık teklifi reddedilen erkek bile canavara dönüşüyor, erkek arkadaşından mesaj geldi diye 37 yerinden bıçaklanan genç kız, arkadaşlık teklifi reddedildi diye üstüne benzin dökülüp yakılan genç kız, yüzük attı diye otobüs dorağında öldürülen genç kız.. ben bu şekilde size yüzlerce haber ve olay tarihiyle yeriyle saatiyle yazarım. Erkeklerimizin evrim geçirmesi lazım şimdi ne olduklarını dillendirmiyorum ama bu gibi beyin yerine nohut taşıyan şahısların bir an önce insanlığa kucak açıp kabul etmeleri lazım ki 16 yaşında genç kızlar çoluk çocuk sahibi attığı dayaktan usanmış hanımlar huzura ersin.

Toplum olarak bizde de suç var dayak yemiş eve dönmüş kadına nadir sahip çıkılır “bir kere olmuş” denir “aman kızım yuvanı bozma“, “bak çok pişman bir daha olmayacakmış” kocaman bir yalan. Toplum neyse devlette  o kadına yapılan zulmü hele kocası yapıyorsa olur böyle şeyler deyip salıveriyor e tabi ki kadın karakola mahkemeye gitmeye korkar. Çünkü iş resmiyete döküldükten sonra önlem alınmayınca şiddetin dozu artıyor, hani gittin de ne oldu deyip öküz kocalar devlet eliyle daha da bir öküz oluyor..  (4 ayaklı öküzlerden benzetme adına özür diliyorum..)

Paşalı olayında ne olmuştu kadıncağız eski kocasından dayak yiyip üstüne tecavüze uğramıştı eski kocası mahkemede seviyorum pişmanın deyip salıverilmişti sonra Paşalı defalarca bıçaklanarak aynı kişi tarafından öldürülmüştü. Devlet her benim canım tehlikede beni koruyun diyenin başına polis dikemez belki ama en azından artık tacize uğrayan, kocası dayak atan, boşanmayı düşünen, boşanma aşamasında olan kadınlara sahip çıksın. Erkeklere caydırıcı cezalar verilsin özellikle şu mesafe bilezikleri artık hayatımıza girsin bir kadın yukarıdaki gibi bir hale getiriliyorsa o kişiye  “sevdim o yüzden yaptım” hadi ordan lan desin. 

Bunu da seversin  Lego ve Nintendo

Birde dayak yiyen kadına  bir kabahati vardır muamelesi bu çok yaygın ” dövdüm” niye ” e sevişmek istemedi” AA kocası değil mi  canım yapıverseydiler, “dövdüm” niye “yemek sıcaktı, örtü bozuktu, annesine gitmiş, balkona çıkmış, başını açmış, başını kapatmış, gezmiş, bamya pişirmiş, bamya pişirmemiş..” yahu dayağa bahane bulunmaz mı..

Hatırlıyor musunuz Adana’da bir bıçaklama olmuştu adam kadını yatırmış onlarca polisin içinde defalarca bıçaklamıştı polisler elleri belinde olayı izlemişlerdi hah işte o görüntü, devletin kadına yaklaşımı bu, eli belinde adamın bıçaklamayı bırakmasını bekliyor. En azından namluya bir kurşun sürüp oradaki erkeğin ayağına sıktıramıyor ki başka ülkede bırakın ayağı kafasına sıkılmıştı..Yani daha açıklama gerek var mı?

 İlk değil sonda olmayacak ben gönül rahatlığı ile şiddet görüyorsanız devlete başvurun diyemiyorum, adam manyağın tekiyse karakollar kadınlara soğuk ve yabancıysa önceden planınızı yapıp kaçın, izinizi kaybettirin, ya da yakın dövüş falan öğrenin gerekirse sprey alın hatta daha da gerekiyorsa bir silah edinin en azından kurusıkı nasıl olsa herkese veriyorlar. Artık diyecek bir şey yok..TBMM’deki kadın vekillerin bu konuyla ilgili çabaları var mı merak  da ediyorum..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. Anonymous dedi ki:

  Bu mudur Türk kadınlarının kaderi?Dayak, tecavüz, aldatılma… daha birsürü şey uzayıp giden liste.Dünkü haberlerde Ak Partili kadın milletvekilleri tecavüz eden erkeklerin salıverildiklerinde de aynı suçu,üzerinden çok geçmeden işlediklerini saptamışlar.Hadım edilmelerini istiyorlarmış(ne kadar doğru bir tespit bence inşallah olur).Hem bu yöntem dünyanın özellikle gelişmiş ülkelerinde kullanılıyor.Ama dayak ve tehdite karşı da bir yasa çıkarmaları şart.

 2. içimden geldiği gibi ~~~ dedi ki:

  Bazı şeyler hafızadan silinmiyor gerçekten.Adanada'ki olayı çok iyi hatırlıyorum.Bu vahşetin biteceğine bende inanmıyorum.

 3. Anonymous dedi ki:

  Kadina/Bayana el kaldiran bir erkek, erkek degildir !! EZİKTİR….

 4. gülşah karabulut dedi ki:

  kadına dayak atan erkek bence zayıf wede basittir gücü kadınlara yeten erkekler sıkıyosa kendiniz gibi bir karektersizi döwün,,,,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim