Dekoratif batik boyama

Annekaz
28 Nisan 2015
5 Yorum

Batik boyamayı bilmeyen yoktur ama tekniklerini bilen çok az. Tamam düğüm yapıp iplerle sarılıp harika özgün batik desenleri yapabilirsiniz ama batikde de katlama sanatı ile beraber boyama da uygulanınca ortaya muhteşem desenli kumaşlar çıkar.

Batik yapmak için kumaş boyamada kullanılan her türlü boya kullanılabilir eskiden ben nakış gibi boyamalar yapmak için küçük cam kavanozlarda satılan boyalardan alırdım hem ucuz hem de çok renk olunca ortaya daha güzel desenler çıkıyor.

23

Bu çalışma bana ait değil, Ruslar bu konuda gerçekten çok iyiler.. bir forum sitesinde gördüm çok beğendim paylaşmak istedim.. Bu şekilde katlanarak yapılan batiklerde desenler devam eder. Çok uzun kumaşları bile bu şekilde katlayıp metrelerce aynı desende kumaşınız olur, burada kırlent kılıfı dikilmiş oldukça güzel bir seçenek çünkü en sade evlere bile bir kaç renkli kırlent kesinlikle yakışıyor..

Bunu da seversin  Evleneceğiniz kişide olması gereken özellikler
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (5)
 1. gülsen dedi ki:

  renkler çok güzel ama..

 2. emine kanak dedi ki:

  Cok guzel gorunuyor ;-)

 3. Senem dedi ki:

  renkler ve desen uyumu çok güzel.

 4. bademlebuduk elif dedi ki:

  siz mi boyuyorsunuz bunları?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.