Dev köpük balonlar nasıl yapılır – tarif

Annekaz
23 Temmuz 2022
Yorum Yok

Eskiden yaz aylarında balkona bahçeye çıkar  köpüklerden baloncuklar yapardık. Bu çok eğlenceliydi şimdiki çocuklar pek dışarı çıkmıyor ama baloncuklar yapmak hala eğlenceli.

Dev köpük balonlar için özel formül

Her şeyin formülü vardır böyle kocaman dev havada uçuşan baloncukların da bir tarifi var. Geçenlerde yeğenlerim için pipetlerden köpük baloncuklar yapmaya çalıştım. Baloncuklar küçük ve cılız oldular ama yine de eğlendik. Daha büyük daha eğlenceli köpük baloncuk tarif için minik bir araştırma yaptım.

Çocuklarını oyalamak isteyen piknikte parkta bahçede çocukların eğlencesini  üçe beşe katlamak isteyen anne babalar için harika bir tarif buldum ama önce işin püf noktasını  yazıyorum. Formül 1 gün önceden hazırlanıyor çocuklara söylemeyin, çocuklar sabırsız olur.

Malzemeler

7 bardak  su

1 bardak bulaşık deterjanı

1 bardak mısır nişastası

1 yemek kaşığı kabartma tozu

1 yemek kaşığı gliserin

Yapılışı

Suyu bir kaba koyun Nişastayı ekleyin ve nişasta eriyene kadar karıştırın. Diğer malzemeleri de karıştırın. 24 saat dinlendirin vee hazır.

Burada bu tarifle beraber pipetle nasıl dev balonlar yapılır? Sona doğru gösteriliyor henüz denemedim ama gecenin bu saatinde yazıyı yazıp mutfağa gidip yapacağım.. bakalım sonuç ne olacak..

 

 

Bunu da seversin  Bu işi kim kabul eder?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim