Çocuklar için kolay duyu topu yapımı

Annekaz
11 Kasım 2015
Yorum Yok

Çocuklar özellikle küçük çocuklar basit oyuncakları sever. Çamaşır sepetleri mandallar kap kacaklar en iyi oyun arkadaşı olabilir bir de böyle ev yapımı – anne  özeni ile hazırlanmış oyuncaklar var. Bu su balonu topu da iyi bir duyu eğitim aracı. Renkler şekiller dokunma hissi motor beceriler için bebeklerinden itibaren oynayabilecekleri basit ama etkili bir oyuncak.

Bu oyuncağı bir süre önce de görmüştüm açıkcası hazır olduğunu düşünmüştüm sonra burada  balondan yapıldığını görünce paylaşmak istedim.

su-balonu-ile-duyu-oyuncağı

pintsizedtreasures.com

Yapmak için malzemler:

18 adet küçük su balonu

içlerini doldurmak için biraz su

Balonların sadece 4/3 ü dolacak ve düğüm atılacak aşağıdaki videodan talimatları izleyebilirsiniz.

Balonları yıkayın ve tarif edildiği gibi su ile doldurun. Önce çiftler halinde düğümleyin ve birbirine tutturun. Bu şekilde bir top hazırlayın. Balonlar güneşte bırakılmamalı özellikle bebekler tek başına bırakılmamalı nefes borusunu tıkama riski her zaman vardır.

Çocuklar balonu sıkarak renklerini inceleyerek şişmesini inmesini gözlemleyerek oynayabilir. Aşağıda nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

Bunu da seversin  Çocuklara güvenli yaşamı öğreten acayip animasyon
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.