Diş apsesine doğal çözüm!

Annekaz
20 Mayıs 2020
Yorum Yok

Diş sağlığı çok önemli hani dişiniz ağrır ve hayattan tümüyle koparsınız ya bu hissi biliyorsanız dişlerinize çok iyi bakmanız gerektiğini de biliyorsunuzdur. Diş sorunlarının başında apse geliyor diş apsesinin belirtileri zonklama şeklinde diş etinde ya da çenede genel bir ağrı, çene bölgesinde ya da lenf bezlerine kadar genişleyen bir alanda şişme diyebiliriz. Bu durumda ilk yapılması gereken şey doktora gitmektir. Diş Hekimi uygun bir antibiyotik tedavisi ile önce iltihabın geçmesini sağlar sonra  diş ve etinin tedavisi için gerekli müdehaleyi yapar.

Diş apsesine doğal çözüm var mı?

Diş apse yapmışsa ve doktora ulaşamıyorsanız  eskilerin uyguladığı yöntemlere başvurabilirsiniz, ama iltihaplı bir diş ağrısında mutlaka bir diş hekimi sizi görmeli ve tedaviye başlanmalıdır.

Diş apsesine İncir  tedavisi

Dişiniz apse yapmış ve şişmeye başlamışsa doktora da ulaşamıyorsanız incir geçici de olsa etkili bir çözümdür.  Şişen bölgeye  kuru inciri kesip çekirdekleri bölgeye temas edecek şekilde ısırın. Mümkünse bu şekilde ne kadar durabilirsiniz durun. Bu yöntemle apsenin hafiflediği ve Doktora gidene kadar durumun kötüleşmesini engellediği görülmüştür. Arada bir fırçalayarak bu yöntemi gün içinde uzun süre uygulayabilirsiniz. İncirin yumuşak dokularda iltihap sökme etkisi vardır, siz doktora ulaşana kadar durumun ağırlaşmasını engeller.

 

Bunu da seversin  Acemi Balerin..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim