Vajinaya en iyi gelen şey yoğurt! Peki nasıl kullanılır?

Annekaz
6 Mart 2019
Yorum Yok

Kadınların en çok rahatsız olduğu konulardan birisi Vajinal mantarlar. Vajina mantarı akıntıya, kokuya ve kaşıntıya neden olur tedavi edilmezse enfeksiyona kadar gider rahatsızlıklarla kadınların kabusu haline gelir. Vajina maya mantarı için fitil, ilaç ve çeşitli yıkama önerileri verilse de çok eski bir yöntem olan yoğurt tedavisi yine gözde oldu.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Çağlar Helvacıoğlu da yoğurt tedavisinin kadınlar için evde uygulanabilecek doğru bir yöntem olduğunu ifade ediyor. Özellikle hamilelik döneminde kullanılamayan vajinal ilaçlar yerine yoğurt kürü maya mantarını yok ederek doğal bir tedavi sağlıyor.

VAJİNA BÖLGESİNE YOĞURT NASIL UYGULANIR?

Doğal yöntemlerle üretilmiş içinde tatlandırıcı vs olmayan bir mümkünse kendi yaptığınız bir yoğurdu kullanmanız tavsiye ediliyor.
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Çağlar Helvacıoğlu içinde şeker olan yoğurtların tedavi bir yana mantarı besleyerek güçlendireceğini belirterek doğal ve şekersiz bir yoğurdun kullanılması gerektiğini söylüyor.

Ellerinizi yıkayın, mümkünse bir tampon aplikatörünün içine doğal yoğurdu koyun vajina içine bu şekilde yoğurdu sıkın. Kaşıntı ve yanma varsa içine yoğurt koyup buzluğa kaldırın ve bu şekilde soğuk yoğurdu vajina içine sıkın. Tampon aplikatörü bulamazsınız iğnesiz bir enjektör ile benzer işlemi yapabilirsiniz.

VAJİNA MANTARI NEDEN OLUR BELİRTİLERİ NELERDİR?

Hormon değişiklikleri, cinsel ilişki, sık sık değiştirilmeyen ped ve tamponlar, parfümlü vajina temizleyiciler ya da duş jelleri, cinsel ilişki mantara neden olabilir.

Vajinata kaşıntı ve yanma, kokulu ya da kokusuz beyaz topak şeklinde akıntı mantar belirtileri arasındadır.

Vajina mantarını ilk zamanlarda teşhis etmek zor olabilir mutlaka uzman doktora görünmek ve düzenli olarak kontrollere devam etmek gerekir.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.