Doğal Gece Makyajı Önerileri

Hayriye Koz
21 Kasım 2018
Yorum Yok

Kadınlar, güzelliklerini her zaman yaşamak ve hissetmek isterler. Bu yüzden de bakımlarını sürekli olarak sürdürmek isterler. Bakımlı kadınlar, her zaman kendilerine karşı daha büyük bir özgüven duyarlar. Böylece ailelerine ve sosyal ortamlarına çok pozitif bir enerji yayarlar. Kadınların bakım konusunda en önemli yardımcıları makyaj uygulamalarıdır. Makyaj sayesinde, kadınlar kendilerinde bir bütünlük oluşturacak ve güzellik algısını tamamlayacaklardır. Bazı durumlarda davetler ve özel günler için, kadınlar çok iyi bir gece makyajına ihtiyaç duyarlar. Gece gezmelerinin bu kadar önemli olduğu zamanlarda, iyi bir gece makyajının da tüm detaylarıyla bilinmesi gerekir. Makyaj gündüz vakitlerine göre daha koyu bir hal alır ve kıyafet kombinleri daha ağır parçalarla oluşturulur. Saçların ise başrol olma hakkı, gece makyajının önemli detaylarındandır.

Doğal Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece makyajına başlamadan önce cildin temizlenmesi ve makyaja hazırlanması gerekir. Bu yüzden iyi bir temizleme jeli ile cildin temizlenmesi gerekir. Ardından ise makyajın daha iyi bir şekilde kalması için makyaj bazı uygulamasının ve fondötenin sürülmesi gerekecektir. Kapatıcı sürmek sayesinde, belirli kısımlarda rahatsızlık veren görüntüler ortadan kaldırılacaktır. Makyajın uzun ömürlü olması için pudra kullanımına önem vermek gerekir. Çünkü pudra kalıcılığı arttıracak ve cildin gece boyunca parlamasına karşı bir etki yaratacaktır. Allık seçimlerinin genel makyaja uygun olması gerekir. Bunun dışında aydınlatıcı kullanmanın da önemli bir görünüş etkisi bulunmaktadır.

Doğal Gece Makyajında Göz, Kirpik ve Ruj Seçimi

Doğal bir gece makyajının genel hatları bittikten sonra, makyajın imzası olarak görülen göz, dudak ve kirpik uygulamaları kalacaktır. Gözlerin iyi bir şekilde ortaya çıkartılması, doğal gece makyajının en önemli unsurlarından bir tanesidir. Bu yüzden genel olarak açık kahverengi tonlarında far tercih edilir. Kullanılan tondan daha koyu şekilde seçilecek farlarla da, derin bakışların elde edilmesi kolay bir işlem olacaktır. Kirpikler için doğal gece makyajını bozmayacak ölçüde bir takma kirpik kullanımı gerçekleştirilebilir. Makyajın imzası olarak da doğal bir ruj seçimi önemli olacaktır. Bu yüzden rujların şeftali, pembe veya ten renginde olanları sürülmelidir.

Bunu da seversin  Yaşasın! Sephora black friday indirimleri
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim