BB Krem Nedir, Nasıl Kullanılır?

Hayriye Koz
9 Aralık 2018
Yorum Yok

Kadınlar, güzelliklerine ve bakımlarına büyük bir özen gösterirler. Bu yaklaşım, kadınların sosyal yaşantıdaki rolü açısından da çok önemlidir. Bakımlı ve güzel kadınlar, kendilerini daha özgüvenli hissederler. Böylece de toplumda pozitif bir enerji yayarlar. Kadınlar zamanın kendilerini ele geçirmesini istemedikleri için, yüz ve cilt bakımlarını her geçen gün daha profesyonel şekilde tamamlarlar. Bundan dolayı, kozmetik sektörü ilerleyen günlerin her birinde yeni bir ürün ortaya çıkartır. Kadınların cilt bakımında kullandıkları en önemli malzemelerden bir tanesi de nemlendiricilerdir. BB kremler ise renkli nemlendiriciler olarak literatürde yerlerini almaktadır. Fondöten gibi ağır bir malzeme yerine, hafif makyajlarda kadınlar BB kremleri tercih etmektedir.

 

BB Krem Nedir?

İngilizce olarak Blemish Balm olarak geçen BB krem, aslında kusur kapatıcı anlamına gelmektedir. Sürüldüğü andan itibaren cilt renginde gözle görülür bir düzenleme gerçekleştirir. Ayrıca kadınların yüzlerinde sinir oldukları kusurlarını kapatmasına yardımcı olur ve makyaj sonunda çok canlı bir görüntü sağlar. BB kremler, diğer makyaj malzemeleri gibi farklı kombin ürünlere gerek duymaz. BB kremler tek başlarına da etkili sonuçlar verecektir. Özellikle gündelik ve doğal makyaj isteyen kadınlar, rahatlıkla BB kremleri tercih ediyorlar. Ufak çizgiler BB krem ile doldurulunca, cilt rengi çok daha eşit bir şekilde oluşuyor. Bunun yanında, daha koyu makyaj yapmak isteyen kadınlar için de, fondöten yerine daha hafif bir zemin makyajı yaratıyor.

BB Krem Nasıl Kullanılır?

Günlük makyajında daha sadece bir görüntü isteyen kadınlar, BB kremin harika etkisinden faydalanabilirler. Cildi temizlemek, BB kremi uygulamanın başlangıç noktasıdır. Bunun için etkili bir tonik kullanılabilir. Ardından sadece BB kremi kullanmak kalıyor. BB krem için herhangi özel numaralı bir fırçaya ve süngere gerek kalmayacak. Çünkü formundaki malzeme parmaklarla sürülebilecek kadar enfes bir kullanım rahatlığı sağlıyor. BB krem, ciltte eğer çok fazla leke varsa; öncesinde kapatıcı ile birlikte kullanılabilir. Elmacık kemiklerine sürülecek allık ise BB krem ile oluşturulacak olan sıcaklığa bir ton daha kat atmaya yardımcı olacaktır. BB krem, kullanımından sonra temizlenmeli ve gece bakımı mutlaka yapılmalıdır. Çünkü kadınlar genelde ince yapılı BB kremlerin yüzünde olduğunu unutmaktadır.

Bunu da seversin  Creightons Charcoal peeling

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim